Konečně. Čechova Chelsea po čtyřech zápasech vyhrála

18:12
PRAHA - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhráli ve 20. kole anglické ligy ve Wolverhamptonu 2:1 a po čtyřech zápasech se dočkali vítězství. O výhře londýnského klubu rozhodl brankou minutu před koncem záložník Frank Lampard.

Český brnakář Petr Čech foto: Reuters

Chelsea na stadionu Molineux vedla od 54. minuty, kdy se po rohu trefil brazilský záložník Ramires. Za Wolverhampton vyrovnal v 84. minutě Stephen Ward, Chelsea však minutu před koncem po kombinaci s Fernandem Torresem a Ashleym Colem poslal opět do vedení Lampard.

Výsledky 20. kola

Aston Villa - Swansea 0:2 (4. Dyer, 47. Routledge), Blackburn - Stoke 1:2 (69. Goodwillie - 17. a 45. Crouch), QPR - Norwich 1:2 (11. Barton - 42. Pilkington, 83. Morison), Wolverhampton - Chelsea 1:2 (84. Ward - 54. Ramires, 89. Lampard), Fulham - Arsenal 2:1 (85. Sidwell, 90.+2 Zamora - 21. Koscielny).

"Věřil jsem, že se ještě zmobilizujeme, že alespoň jedna šance přijde. A přišla," řekl Čech na svých internetových stránkách. "Tentokrát jsme hráli oproti posledním zápasům hlavně dopředu opravdu dobře. Jen je škoda, že jsme nedali dřív druhý gól a bylo z toho takové drama. Ale tým ukázal velkou sílu," uvedl.

V závěrečných vteřinách k prvnímu tříbodovému zisku od poloviny prosince pomohl i Čech, když po autovém vhazování instinktivně vyrazil nepříjemnou hlavičku Kevina Doyla. "Kdyby dali gól, tak by to pro nás byla pořádná rána do zubů. Viděl jsem, jak někdo balón prodlužuje a myslel jsem si, že do toho skočím," řekl český brankář. "Ale bylo jasné, že tam nebudu první, tak jsem čekal na čáře. Odhadl jsem tu situaci správně, bylo to o reakci ve zlomku vteřiny. Byl jsem dobře postavený a míč jsem vyhodil nad břevno," dodal.

Chelsea se díky vítězství posunula se 37 body na čtvrté místo. K němu jí pomohlo i zaváhání Arsenalu, který ve večerním utkání na hřišti Fulhamu po vyloučení obránce Johana Djouroua v 78. minutě prohrál 1:2. "Kanonýři" mají na kontě o bod méně než Chelsea, mezi elitní čtyřkou tabulky vydrželi pouhé dva dny.

Arsenal vedl po brance Laurenta Koscielného z 21. minuty a jednogólový náskok drželi hosté až do 85. minuty, kdy vyrovnal Steve Sidwell. Výhru zajistil Fulhamu ve druhé minutě nastavení Bobby Zamora. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický nastoupil v 65. minutě, Marcel Gecov na straně Fulhamu byl jen mezi náhradníky.

Je to konec krize, doufají v Chelsea

Chelsea čekala na ligové vítězství od 12. prosince, kdy porazila 2:1 vedoucí tým tabulky Manchester City. Poté následovaly remízy 1:1 s Wiganem, Tottenhamem, Fulhamem a na Silvestra tým trenéra Andrého Villase-Boase prohrál 1:3 s Aston Villou.

Čech proto doufá, že výhra nad Wolverhamptonem pomůže Chelsea z výsledkové krize. "Dobře víme, že tohle není umístění ani bodový zisk odpovídající kvalitám Chelsea. Sami od sebe čekáme daleko víc a zbývající část sezony chceme odehrát úplně jinak. Potřebujeme se udržet v první trojce tabulky," prohlásil Čech. "Dnes jsme udělali jen první krok. Je to jeden výsledek, od kterého se můžeme odrazit a záleží jen na nás, jak to zvládneme," prohlásil.

Fotbalisté předposledního Blackburnu nedokázali navázat na překvapivé sobotní vítězství nad obhájcem titulu Manchesterem United a se Stoke prohráli 1:2. Oba góly hostů vstřelil anglický útočník Peter Crouch, který zaznamenal 100. a 101. ligovou trefu v kariéře.