15. listopadu 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kontroverzní Paclík pral pro policii draze prádlo

Majitel fotbalové Viktorie Plzeň Tomáš Paclík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel fotbalové Viktorie Plzeň Tomáš Paclík |

PRAHA O křeslo šéfa fotbalové asociace se podle svých slov uchází jen proto, aby na něj neusedl majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta. "Mým cílem je mimo jiné najít vhodného kandidáta na předsedu pro volbu v roce 2013," předesílá Tomáš Paclík.

"Jindřich Rajchl mi tolik nevadí," řekl na adresu třetího a posledního kandidáta Jindřicha Rajchla v rozhovoru pro Českou televizi. "Přesto se s ním ve všech jeho názorech neztotožňuji," dodal.

Tomáš Paclík je pětačtyřicetiletý podnikatel, který se v roce 2010 stal majitelem Viktorie Plzeň. Na přelomu tisíciletí byl členem představenstva v papírenském podniku Morpa. A právě tehdy vznikla soudní pře, která se táhne až dodnes.

Fotbalový funkcionář se měl podle jisté protikorupční organizace spolčit v rámci podnikatelských aktivit firmy s osobami později odsouzenými za přípravu obchodu s nezdaněnou naftou, na které stát údajně prodělal 60 miliard korun.

ON-LINE ROZHOVOR

Podle svých slov však neměl Paclík o jiných činnostech potrestaného Kutala a Šišmy, šéfa dozorčí rady Morpy, ponětí. Soud dal podnikateli za pravdu a protikorupční organizaci vyměřil trest v podobě omluvy a peněžní pokuty. Celou kauzu nyní bude řešit Evropský soud ve Štrasburku.

Jméno Tomáše Paclíka figurovalo i v aféře, která začátkem roku plnila česká média. Firma kandidáta na předsedu fotbalové asociace získala podle Hospodářských novin zakázku na praní policejních uniforem za 54 milionů korun bez výběrového řízení. Tuto aktivitu navíc provozovala v podezřele levně pronajatých prostorech.

Podnikatel společnost "Dočista" založil jen dva měsícem před tím, než s ministerstvem uzavřel smlouvu. Ministrem vnitra byl ve zmiňovaném období Ivan Langer, dobrý známý Tomáše Paclíka.

Volba předsedy asociace je na programu 17. listopadu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!