Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 16 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Kopeme za fotbal' podporuje regiony. 'Vracíme se ke kořenům,' říká Hašek

Projekt Gambrinusu a ČMFS (uprostřed Šmicer). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Projekt Gambrinusu a ČMFS (uprostřed Šmicer). |

PRAHA Fotbal není pouze Gambrinus liga a reprezentace, ale statisíce fotbalistů po celé republice. Proto vzniká pod záštitou ČMFS projekt Kopeme za fotbal na podporu regionální kopané. První ročník startuje se začátkem sezóny 2010 / 2011. Kluby získají materiální podporu a mohou zažít exkluzivní zážitky s celky Gambrinus ligy.

"Vracíme se ke kořenům. Fotbal není jen liga a reprezentace. Fotbal je celonárodní sport a především zábava. Pro úroveň, kde probíhá projekt, to platí dvojnásob. Těší mě také přirozené propojení s Gambrinus ligou," uvedl Ivan Hašek, předseda Českomoravského fotbalového svazu, který předá osobně pohár absolutnímu vítězi.

TISKOVKA - "KOPEME ZA FOTBAL":

Projekt startuje ve dvanácti regionech po celé České republice. Zúčastnit se mohou kluby III. a IV. třídy a okresního přeboru. V pilotní fázi na Liberecku a Jablonecku, která proběhla v jarní části uplynulé sezóny, se zapojilo 80 procent oslovených celků, tedy 48 týmů.

Projekt Gambrinusu a ČMFS (Vladimír Šmicer).

Každý klub účastnící se projektu získává automaticky kompletní sadu dresů a čerpá další výhody členství. Pro vítěze z jednotlivých regionů jsou navíc připraveny exkluzivní fotbalové zážitky s celky první ligy: trénink regionálního mužstva vedený ligovým koučem, den strávený v ligovém klubu či společný trénink s týmem nejvyšší soutěže, který bude korunován modelovým zápasem.

"Fotbal podporujeme především kvůli fanouškům. Ti, co hrají fotbal na nejnižší úrovni, jsou největší srdcaři. Vážíme si jich, stejně jako hráčů nejvyšší soutěže a nároďáku," říká Jiří Rákosník, manažer Gambrinusu, který projekt realizuje a financuje.

Projekt Gambrinusu a ČMFS (vpravo Šmicer).

"Věřím, že to bude lákavé. Já už taky hraji pro radost, ale nesplňuji kritéria, protože v Chabrech kopu I. třídu a sestupovat se mi nechce. Ale takový trénink s Karlem Jarolímem by byl zajímavý, že bychom si to zopakovali," dodal manažer národního týmu Vladimír Šmicer.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!