16. června 2008 17:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Korupce opět řádí ve fotbale

Výlov kaprů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výlov kaprů | foto: ČTK

PRAHA Policisté stíhají kvůli podezření z podplácení předsedu představenstva třetiligového fotbalového klubu ze Středočeského kraje.

Policie stíhá kvůli korupci šéfa třetiligového fotbalového klubu
Podle kriminalistů nejméně ve dvou případech nabídl hlavním rozhodčím úplatek, a to ve výši 15.000 respektive 20.000 korun. Chtěl tak ovlivnit výsledky zápasů, což se ale nepodařilo, informoval  mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Roman Skřepek. O který středočeský fotbalový klub jde, policie v tiskovém sdělení neupřesnila.

Pokusy o podplácení se podle Skřepka odehrály v období od 26. dubna do 3.května letošního roku. Obviněný chtěl podle policie ovlivnit průběh a výsledek utkání ve prospěch svého mužstva, které bylo ohroženo sestupem do nižší soutěže. "Vzhledem k předchozím výsledkům utkání dotyčného týmu policisté předpokládali, že by mohlo dojít k další nabídce úplatku," uvedl Skřepek. Podle něj šlo opět o 20.000 korun, peníze měly být nabídnuty bezprostředně před utkáním 11. května.

 Mluvčí dodal, že všichni rozhodčí úplatek odmítli a zápasy nijak neovlivnili. Policisté dnes, tedy šest týdnů po zahájení trestního řízení a tři týdny po sdělení obvinění, předali státnímu zástupci návrh na obžalobu. V letošním ročníku ČFL hrály ze středočeských týmů o záchranu Kolín a B-tým Příbrami.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!