22. března 2010 19:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Korupce? Přijde mi to jako science fiction, tvrdí bývalý kouč Bohemians

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Trenér Luboš Urban | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Luboš Urban | foto: ČTK

PRAHA Ještě před deseti měsíci vedl fotbalový tým, který měl naoko přijmout úplatek od Olomouce, aby upozornil na nekalé praktiky v českém fotbale. Má to však potíž. Tehdejší trenér Bohemians Praha Luboš Urban tvrdí, že o žádném úplatku neví. "Řeknu to tak, jak to cítím: myslím, že se někdo zbláznil," říká v rozhovoru pro LN Urban.

Dvaapadesátiletý kouč po loňské sezoně z klubu dobrovolně odešel a nyní vede druholigovou Jihlavu. Mezitím čtyři jeho bývalí svěřenci u notáře sepsali výpověď, ve které popisují, jak jim brankář Olomouce Petr Drobisz slíbil 300 tisíc korun za to, že hanácký klub nechají vyhrát. Drobisz pak po vítězství Olomouce 3:0 údajně také svůj slib dodržel.

Urban se nyní sám podivuje nad tím, proč by Olomouc jeho tým uplácela, když Bohemians do té doby na hřišti soupeře ani jednou nevyhráli. "Přijde mi to divné. Čumím na to jako puk. Nepouštím se do spekulací, já v tom nijak nefiguruji, ale vadí mi řeči, že ten zápas měl být prodaný. To naprosto odmítám. Za to ručím," dušuje se Urban.

Důležitý svědek celého případu potvrdil, že o plánu sehrát s Olomoucí hru na podplacené utkání mu šéf klubu Karel Kapr před utkáním nic neřekl. Stejně tak se Urban podivil, že by si hráči jen pár metrů od něj předávali obálku s penězi. "Mně to všechno připadá jako science fiction, nebo nějaký italský film o mafii. Mluví se o něčem, co se stalo před deseti měsíci. Co to je za blbost? Proč se to neřešilo dřív?" ptá se Urban.

Celý rozhovor najdete v úterním vydání deníku 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!