8. dubna 2014 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kouba zářil i ve fotbalovém důchodu. Zápas pro zábavu ale nedochytal

Legendární brankář Dukly Pavel Kouba (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Legendární brankář Dukly Pavel Kouba (uprostřed) | foto: ČTK

Domluvil zápas, v němž chtěl podobně jako kamarádi z týmu Klubu fotbalových internacionálů, rozdávat fotbalovou radost. Znovu oslnil publikum, a přece to byl jeho zápas poslední. Pavla Koubu, člena stříbrného týmu z Chile 1962, skolil infarkt. V pětapadesáti letech.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Lékař vyšel ze sálu a dveře za nim zaklaply. "Mám pro vás smutnou zprávu..." Ti dva nevěřili svým očím a uším. Nechtěli uvěřit. Nemohli. Vždyť kamarád, na jehož zdravotní stav se přijeli zeptat, nedlouho předtím odchytal celý první poločas. A opět ve velkém stylu – lapal míč oběma rukama i jen jednou, vyrážel jej.

Pavel Kouba, účastník postříbřeného mistrovství světa 1962 v Chile, ale také vždy dobře naladěný šprýmař, se teatrálně klaněl. Kdepak, ze svého umění a noblesy neztratil vůbec nic.

Kalendář ukazoval pondělí 13. září 1993 a publikum bylo nadšené: "Viděli jste to?"

Proto ti dva, legendární levé křídlo Dukly i vicemistrů světa ze zmíněného Chile Josef Jelínek a Štěpán Philipp, manažer jedenáctky internacionálů, pár desítek minut nato na chodbě táborské nemocnice zůstali v šoku.