• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Ostrava - Mladá Boleslav  (kouč Koubek, vpravo, s asistentem Borisem Kočím).

Ostrava - Mladá Boleslav (kouč Koubek, vpravo, s asistentem Borisem Kočím). | foto: ČTK

Koubkovu demisi šéf Baníku nepřijal, revoluce v Ostravě se nechystá

Sport
  •   21:11
OSTRAVA - Ostravské fotbalisty i po čtvrté prohře za sebou povede Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč po dnešní porážce s Teplicemi nabídl vedení klubu svou rezignaci, ale majitel Baníku Tomáš Petera ji smetl ze stolu.

"Koubkovi věřím. Věřím jeho práci, myslím, že ji dělá správně," řekl novinářům Petera, který ani chvíli nezauvažoval o tom, že by kouče Baníku odvolal.

Čtěte také

Baník se však topí v porážkách. Čtyřikrát podlehl v lize, k tomu ještě jednou v pohárové odvetě s Mogilevem. Pět porážek a čtrnácté místo v lize, to byly důvody, které Koubka dohnaly k tomu nabídnout svůj post. "Je to moje profesní povinnost a můj bezprostřední pocit po zápase. Kluci dřou, pouze utkání v Boleslavi bylo tristní. Ofenzivní kvalita je pryč, nepodařilo se nám to nahradit. Já se k tomu stavím čelem," řekl Koubek ještě předtím, než Peterovi odstoupení nabídl.

Podle Petery však viníkem současného stavu Koubek není. "Není nejmenší důvod, abych přijímal rezignaci. Není čas na to, abychom z toho zbaběle utíkali. To bych musel mít pocit, že trenér nemá tým pod kontrolou, a to si nemyslím," řekl Petera.

Přes porážku s Teplicemi Baník herně nepropadl. V druhém poločase měl velký tlak a několik šancí, které neproměnil. Vrcholem zmaru byla Frejlachova rána, která šla od pravé do levé tyče a zpátky do hřiště. "Náš výkon dneska nebyl špatný. Je třeba tomu dát čas. Vrátí se zraněný Lukeš, to bude, věřím, taky impulz. Musíme pracovat," uvedl Petera.

Změny se nedotknou ani kádru. Koubek si posteskl, že po odchodech Vydry, Mičoly a Ličky tým strádá v ofenzivě, ale Petera je přesvědčen, že svou kvalitu mužstvo má. "Trenér musí dostat výsledky z týmu, který má," dodal Petera.

Autor: ČTK