11. června 2008 22:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kouč Brückner chválil zlepšení

Kouči Brückner a Scolari.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouči Brückner a Scolari. | foto: ČTK

ŽENEVA Čeští fotbalisté se oproti prvnímu utkání zlepšili, přesto prohráli. Tak viděl zápas s Portugalskem trenér Karel Brückner, podle kterého o vítězství soupeře rozhodla jeho kvalita a to nejen v případě Ronalda, který byl vyhlášen mužem zápasu.

Trenér Portugalců Luiz Felipe Scolari přiznal, že ho Češi překvapili jak výkonem, tak i složením sestavy a především zařazením Milana
Baroše.


Podle Brücknera se jeho svěřenci zlepšili a dali zapomenout na výkon proti Švýcarsku. "Hráči, kteří nastoupili, prokázali, že do základní sestavy patří. Změny byly čistě pragmatické a myslím, že Matějovský i Baroš prokázali oprávněnost nominace. Matějovský při kombinaci, Baroš zase svým tahem na branku," uvedl český kouč.
Oproti souboji v Basileji se podle něj zlepšil především Jaroslav Plašil. "Ale lepší byla celá naše finální část, měli jsme i řadu šanci, především do poločasu. Po něm se už projevila kvalita soupeře a také naše krátkodobá únava, protože ostrý presink nešlo hrát po celý zápas," tvrdil Brückner.


Po gólu Ronalda na 2:1 se prý musel odhodlat ke hře nahoru dolů s velkým rizikem, které nakonec nevyšlo. "Musím pogratulovat soupeři, my jsme připraveni bojovat o postup v posledním zápase ve skupině s Tureckem," řekl trenér a pochválil dva klíčové hráče Portugalců. "Ronaldo ukázal, že by mohl být nejlepším hráčem šampionátu. Deco zase přesvědčil o kvalitě," prohlásil Brückner.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Cristiano Ronaldo, autor rozhodujícího gólu ze 63. minuty. "Cítím se skvěle, máme skoro splněn náš základní cíl a jsem moc rád, že jsem k tomu mohl přispět brankou. Můj gól byl navíc také pro děti," připomněl, že finanční bonus pro nejlepší hráče zápasu jde na charitu.

ČTK
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.