Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouč Sparty Holoubek: Větším soupeřem než marodka je pro nás Beer Ševa

Sport

  12:12
PRAHA - Je větším soupeřem sparťanských fotbalistů rozsáhlá marodka, anebo Beer Ševa, kterou hostí v Evropské lize ve čtvrtek od 21:05? Dočasný trenér David Holoubek se zamyslel a pak odpověděl: „Zákeřná otázka... Ale ne, v tuhle chvíli je náš největší soupeř Beer Ševa. Všichni zdraví hráči odvedou maximum, abychom to zvládli.“

David Holoubek na tiskovce před zápasem s Beer Ševou. foto: ČTK

AKTUÁLNÍ SPARŤANSKÁ MARODKA

David Bičík (prst na ruce), Aleš Čermák (stehenní sval), Martin Frýdek (koleno), Václav Kadlec (stehenní sval), Tomáš Rosický (Achillova šlacha?), Lukáš Vácha (koleno), Michal Sváček (stehenní sval), Marek Štěch (koleno), Josef Šural (třísla), Ondřej Zahustel (kotník).

Stihne se uzdravit útočník Václav Kadlec, který se zranil o víkendu?
Ještě uvidíme, po předzápasovém tréninku se rozhodneme, jestli bude připravený. Nechceme jít do velkého rizika, i vzhledem k nedělnímu zápasu proti Liberci.

A ostatní marodi? Co Zahustel, Šural nebo Čermák?
Všichni jsou mimo zdravý kádr. Jsou v péči lékařů a nikdo z nich nepůjde ani na lavičku náhradníků.

Je pro vás ubíjející, že hráči odpadají a neuzdravují se?
Není příjemné, když vidím na tabuli, na kterou si píšeme, že je víc zraněných než zdravých... Ale ve všem se snažím hledat pozitiva. Kdyby ten kádr nebyl takový, jaký je, tak bych tady teď asi neseděl... Prostě jsem takhle kádr přebral a snažím se z kluků vymačkat, co to jde. Modlíme se, aby další zranění nepřicházela.

Rozdělíte navzdory marodce síly mezi Beer Ševu a Liberec, který vás čeká o víkendu v lize?
Nebudeme to dělat. Vnímáme, že jsou pro nás důležitá obě utkání. Síly šetřit nebudeme. Tím spíš, že poslední zápas jsme hráli v sobotu, a tak jsme měli dost času na regeneraci.

ON-LINE ZÁPASU SPARTA VS. BEER ŠEVA SLEDUJTE V PODROBNÉ ON-LINE OD 21:05 HODIN REPORTÁŽI ZDE!

Dostanou šanci mladíci z dorostu nebo juniorky?
Neplánujeme, že bychom na hřiště poslali mladé hráče. Všichni budou na lavičce náhradníků připraveni ke střídání, ale půjdeme do toho s kádrem áčka. V tuhle chvíli trénuje z áčka jen jedenáct hráčů. Z tohoto pohledu se sestava skládá celkem dobře.

O víkendu jste naznačil, že byste mohli vsadit na dva defenzivní záložníky Lukáše Marečka a Maria Holka. Přikláníte se k této možnosti?
Když si vzpomenu, jakým způsobem jsme hráli v Beer Ševě, kde jsme se celkem dobře bránili, tak by to nějaké opodstatnění mělo. Navíc se snažím dostat do hry co nejvíc hráčů áčka, takže mi z toho vychází, že by to varianta se dvěma defenzivními záložníky být mohla. I když defenzivními záložníky... Jsou to střední záložníci, kteří mají i ofenzivní úkoly.

Lukáš Mareček na tiskové konferenci před zápasem s Hapoelem Beer Ševa.
Lukáš Mareček a kouč David Holoubek na tiskové konferenci před zápasem s...

V Izraeli jste říkal, že byste bral i remízu. Co teď?
Když jsem tady na tiskové konferenci seděl poprvé, bylo to před zápasem proti Interu Milán, tak jsem říkal, že by byla dobrá remíza. Pak jsem to říkal i před Beer Ševou. A oba zápasy jsme vyhráli. Takže to nebudu měnit a říkám, že by remíza byla dobrá.

Co čekáte od Beer Ševy?
Nemyslím, že bude měnit herní styl. Všechny zápasy hráli ofenzivně, mají vysoké procento držení míče. My se jim to budeme snažit znepříjemnit. Chceme trestat chyby, které chceme, aby dělali v rozehrávce.

Mimochodem, reprezentační trenér Karel Jarolím připustil, že osloví Davida Lafatu k návratu do národního týmu. Nerozmlouval byste mu to?
Pakliže by na to David kývnul, tak bych mu to jen přál. Svými výkony si o nominaci říká. Ale nechme to rozhodnutí na něm. Každopádně ode mě má podporu.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Mohlo by vás zajímat