21. listopadu 2018 10:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Koupí Číňané s hradním kancléřem fotbalové Slovácko? Spekuluje se i o Valentovi

Vratislav Mynář (vlevo) a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář (vlevo) a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ/PRAHA O čínské peníze je v českých fotbalových luzích a hájích zájem. Nyní se hovoří o klubu 1. FC Slovácko. Své zájmy by v něm měl mít Vratislav Mynář, hradní kancléř, a dobrý známý šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka. Právě Slavia je vlastněna čínskou společností Sinobo Group.

Podle webu isport.cz zatím nic oficiálního není. Mynář je zastupitelem v obci Osvětimany, vzdálené od Uherského Hradiště jen patnáct kilometrů. V tomto městysu je fotbalový klub, hrající nyní 1. A třídu. A kope za něj Veliče Šimulikoski, nový sportovní manažer Slovácka a legenda tohoto klubu.

Nynějším majitelem 1. FC Slovácko je Zdeněk Zemek. Ten se ale možná brzy klubu zbaví, protože je obžalován ze solárního podvodu. V tu chvíli by určitě bylo vhodné, aby se klub nacházel v bezúhonných rukou.

Uherske Hradiste, 12.8.2018, 1. FC Slovacko, SK Sigma Olomouc, fotbal FOTO:...
Liberecký Oscar sleduje souboj svého kolegy s hráčem Slovácka.

A ty by mohl nabídnout právě hradní kancléř Vratislav Mynář, případně i čínský investor. Isport.cz v této souvislosti zmiňuje i jméno Iva Valenty, jenž v minulosti v klubu působil. Za jeho dob se celá organizace jmenovala 1. FC Synot, ta ale byla v sezoně 2003/2004 potrestána v korupční aféře, a Valenta sám byl pravomocně odsouzen za navádění k podplácení.

Základním kamenem pro změnu vlastníka by měla být domluva se společností Sinobo Group, případně i jinou společností z Číny. V zimní přestávce by poté na Slovácko mohli dorazit hráči od sešívaných, kteří nemají v kádru své místo.

„Pár změn uděláme. Záleží, jaké posty bude chtít trenér posílit. Spíš budeme mít zájem o nějaké hostování, abychom se vyvarovali chyb v nákupu hráčů. Možná koupíme jednoho, dva. Další změny budou v létě,“ nastínil manažer Šumulikoski pro web Isport.cz.

Tým by potřeboval posílit, jenže Slovácko samotné má řadu problémů. Pro hráče je neatraktivní, nachází se daleko od Prahy a ani peněz není mnoho. „Ale budeme je zkoušet přemluvit. Máme tady dobré fanoušky, stadion, trenéra,“ konstatoval Šimulikoski.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz