Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kováč se již zapojil do tréninku

Sport

  17:43
MOSKVA - Fotbalista Radoslav Kováč se po březnové operaci natržených vazů v pravém rameni už dnes znovu zapojil do přípravy Spartaku Moskva. Podle všeho tak není ohrožen Kováčův start na mistrovství Evropy, do kterého český tým vstoupí 7. června zápasem se Švýcarskem.

Radoslav Kováč by měl Euro stihnout. foto: ČTK

Osmadvacetiletý obránce se zranil hned v prvním kole ruské ligy 16. března, když ze zápasu v Petrohradu odstoupil už ve třetí minutě. Kováč se vzápětí podrobil operaci v Praze, kde pak v dalších týdnech také rehabilitoval a až na začátku tohoto týdne se vrátil zpět do ruské metropole.


Kováčovo rychlé uzdravování je dobrou zprávou pro českého kouče Karla Brücknera, kterému dělal starosti zdravotní stav některých opor ze základní sestavy. Teď se ale do hry už vrátil brankář Petr Čech po zranění kotníku a operaci tržné rány v obličeji, v dohledné době by mohl naskočit do hry i Kováč. Mimo hru dál zůstávají kapitán a klíčový záložník Tomáš Rosický s poraněnou podkolenní šlachou a Marek Jankulovski kvůli problémům s kolenem.

Kováč si v rozhovoru s ČTK pochvaloval, jak dobře pokračuje jeho rekonvalescence. "Dneska už jsem normálně trénoval s mužstvem, což mě trochu překvapilo. Trenérovi jsem sice nejprve říkal, že zůstanu ještě dva, tři dny sám a budu si zvykat na míč, ale říkal mi, že se mnou už počítá normálně do přípravy," popisoval Kováč.

Ve Spartaku prý chtějí, aby příští víkend už naskočil do ligových bojů, sám Kováč je ale v otázce návratu do ostrých zápasů trochu skeptičtější. "Osobně si myslím, že bych mohl naskočit do hry od víkendu za dalších čtrnáct dní. To budou zbývat čtyři zápasy do mistrovství Evropy a během nich se stačím dostat do tempa," plánoval Kováč.

Operované rameno ho nijak nelimituje. "Normálně jsem do přípravy vletěl po hlavě, dělal jsem všechno, žádné šetření. Střílel jsem, zahrál jsem si i na dvě. Takže teď cítím, že je ruka taková unavená, ale drží to dobře," radoval se Kováč, který v posledních dvou týdnech v Praze už pracoval na dohánění fyzické kondice. "Chodil jsem běhat na pás, posiloval. Samozřejmě chvíli potrvá, než doženu herní kondici, ale v zimě jsem skoro tři měsíce dřel, takže se do toho dostanu rychle," doufal Kováč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!