Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krbeček už dvě penalty chytil

Sport

  9:30
PLZEŇ - Dvě zneškodněné penalty v jediném fotbalovém utkání jsou raritou, pro plzeňského brankáře Lukáše Krbečka, který se dnes v takové standardní situaci dvakrát zaskvěl proti střelcům Slavie, však nešlo o premiéru. Dvaadvacetiletý gólman si v pozápasových rozhovorech vzpomněl, že podobný kousek se mu povedl už v dorostu.

Lukáš Krbeček je hrdinou Plzně. foto: ČTK

"A taky v (mládežnické) reprezentaci, kdy rozhodčí nechal pokutový kop opakovat," vyprávěl Krbeček, který jinak v dnešní dohrávce neměl příliš práce vzhledem k velmi dobré obranné práci svých spoluhráčů.


Hrdina utkání jde v Plzni ve šlépějích svého otce, který rovněž hájil branku západočeského celku. "Ale táta mi neradil. Při první penaltě jsem si vzpomněl, že proti Ajaxu to Kalivoda kopl k levé tyči, proto jsem tam skočil. Myslím, že ji kopnul špatně. Nebyla moc umístěná a já se jen bál, aby mi neprošla pod tělem," řekl k prvnímu úspěšnému zákroku Krbeček.


Při druhé penaltě si vsugeroval, že musí uspět. "Přišlo by mi strašně zbytečné všechno předchozí úsilí. Proti té první penaltě jsem změnil jediné. Zůstal jsem stát o vteřinku dýl, tím jsem možná Tavarese rozhodil. Byla přesněji zahraná, ale nebyla zase tak prudká," pokračoval Krbeček, který těsně před svým druhým zářným okamžikem dostal žlutou kartu za protesty. "Sprostého jsem rozhodčímu neřekl nic, na to jsem ještě mladý. Ale strčil jsem do něj," přiznal Krbeček.


Za hrdinu se však nepovažoval, pochválil naopak své spoluhráče. "Výborně bránili a na mě toho, až na ty dvě penalty, moc nešlo. Nemám toho tolik odchytáno, takže moje pocity jsou fantastické. Je to velká euforie," uvedl plzeňský gólman. Na tréninku přitom penalty prý nijak zvlášť netrénuje. 

Naopak neúspěšný exekutor první penalty David Kalivoda byl podruhé za sebou smutným hrdinou Slavie. Proti Spartě zápas po vyloučení nedohrál, dnes neuspěl tváří v tvář proti Krbečkovi. Po zápase přiznal, že penaltu zahrál špatně.
"Štve mě to. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy penaltu nedal. Určeno je nás víc, ale já dosud dával. Cítil jsem, že bych na ní měl jít, a věřil jsem si. Chtěl jsem jí dát do středu, míč zvednout, ale kopnul jsem to blbě," kál se Kalivoda. "Navíc jsem čekal, že brankář půjde do strany. Je to přeci jen v lize nováček, který toho tolik neodchytal, a počítal jsem s tím, že skočí ke straně," řekl.


Kalivoda vyjádřil přesvědčení, že ani takovým způsobem ztracené body mužstvo nepoznamenají. "Vždyť jsme nehráli nijak zle. Ve druhém poločase jsme Plzeň přehrávali, i když je pravda, že jsme z toho vytěžili jen dvě penalty. Nicméně zbývá dost zápasů a plně se na ně soustředíme. Rozhodně tahle ztráta není důsledkem toho, že jsme byli od soboty v tabulce za Spartou, vždyť Slavia je pod tlakem pořád," dodal Kalivoda.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!