26. září 2012 16:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Krejčí: Když porazíme Slavii, odčiníme poslední porážky

Mladá Boleslav - Sparta (Ladislav Krejčí) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Boleslav - Sparta (Ladislav Krejčí) | foto: ČTK

PRAHA Jako jedinečnou šanci dát zapomenout na poslední tři porážky v soutěžních zápasech bere sobotní derby se Slavií záložník Sparty Ladislav Krejčí. Odmítá, že by letenský tým zabředával do krize a věří, že fotbalisté Sparty v Edenu ukážou svoji sílu.

"Když zvládneme derby, všechno bude zapomenuto," uvedl Krejčí. Prohry v Plzni, Lyonu a pondělní nezdar v ligové dohrávce s Olomoucí prý sparťany nesvazují. "Prohrát třikrát za sebou je nepříjemná věc, ale musí nás to spíš nakopnout, než abychom na sobě měli nějakou deku a podléhali tomu," řekl dnes novinářům Krejčí.

Jako sparťanský odchovanec vnímá derby se Slavií jako jeden z vrcholů celé sezony. A nepřipouští si, že by Sparta znovu klopýtla. "Pro nás to je především možnost, abychom odčinili, co jsme si v posledních zápasech nadrobili," uvedl dvacetiletý záložník. "Je to velmi prestižní zápas.

Osobně jsem před ním nervóznější než před všemi jinými." Když dnes sparťané rozebírali nezdařený zápas s Olomoucí, v jejich táboře prý nevládla poraženecká nálada. "Samozřejmě jsme si vyříkali všechno, co se stalo, ale trenéři nezvyšovali hlas. Ukázali jsme si na chyby, na které doplácíme. S Olomoucí jsme podruhé za sebou dostali gól ze standardky, máme potíže s centrovanými míči do vápna. Toho se na Slavii musíme vyvarovat a být koncentrovanější," prohlásil Krejčí. Věří, že v derby nechá zapomenout i na své poslední nevýrazné výkony.

Krejčí je sebekritický

Krejčí, který se jako střídající hráč střelecky prosadil minulý čtvrtek v duelu Evropské ligy v Lyonu, ví, že jeho představení v Plzni a s Olomoucí měly po návratu po zranění k ideálu daleko. "Vím, že teď mé výkony nebyly nejlepší. V Plzni to ode mě bylo slabé. Ale myslím, že postupně se zvedám a bude to jen lepší," řekl.

Krejčí, kterého na začátku srpna zbrzdilo vykloubené rameno, by si ze všeho nejvíc přál, aby se proti Slavii střelecky prosadil. Stejně jako přesně před rokem, kdy letenský tým vyhrál doma 3:0. "V poslední době na mně byla znát taková nevyhranost, nebyl jsem si jistý jako dřív. Ale věřím, že to přijde. A snad budu mít šanci ukázat to v derby. Pro nás je velkou výzvou už to, abychom překonali obranu Slavie," připomněl Krejčí, že defenzivu velkého rivala už čtyři zápasy nikdo nepokořil.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!