13. září 2017 19:27, aktualizováno  20:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Křetínský odsoudil kotel Sparty: Vulgární fanoušci ať na náš stadion nechodí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Nespokojený kotel Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nespokojený kotel Sparty. | foto: ČTK

PRAHA Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský se ve středu večer vyjádřil k dění ve svém klubu, respektive k vypjaté situaci na tribunách. Odsoudil chování některých fanoušků, kteří vykřikují rasistické nadávky a jsou ve válce s trenérem Stramaccionim. „Nepovažuji je za naše fanoušky, ať na stadion radši nechodí,“ vyzývá Křetínský.

„Absolutně rozumím nespokojenosti fanoušků s tím, že Sparta letos nebude hrát evropské poháry a že bodový zisk po prvních šesti kolech není podle našich představ,“ začíná Křetínský svůj text, který se ve středu objevil na klubovém webu Sparty

„Věřte, že jedním z nejvíce zklamaných ze všech jsem já,“ pokračuje.

Svým vyjádřením reaguje majitel Sparty na napjatou situaci mezi týmem a fanoušky, za níž stojí nepřesvědčivé výsledky výběru italského trenéra Andrey Stramaccioniho. 

„Na rozdíl od ostatních fanoušků však za dění v klubu nesu přímou odpovědnost, a proto se za neúspěšný start do sezony také všem slušným fanouškům Sparty omlouvám,“ píše Křetínský, jehož tým vypadl hned na úvod kvalifikace o Evropskou ligu a v domácí soutěži si v šesti kolech připsal jen tři výhry.

Naposledy sice zdolal Karvinou 2:0, vítězství a vstřelené góly ale „ultras“ Sparty na protest neslavili a svými transparenty volali po výměně vedení klubu. Z tribun pak zazněly i vulgární nadávky směrem k trenérovi Stramaccionimu a generálnímu řediteli Adamu Kotalíkovi či výzvy ke zplynování některých hráčů. 

„Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde,“ napsal rázně Křetínský. Zároveň ve své výzvě poděkoval fanouškům, kteří se tomuto chování během utkání postavili a při vulgárním skandování ultras začali nesouhlasně pískat.

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni.

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni.

Křetínský zdůraznil, že navzdory dosavadním mizerným výsledkům zůstává optimistou. 

„Velký počet změn v kádru, který byl ale z mého pohledu potřebný k pozvednutí naší kvality, četná zranění i nečekané vyřazení z Evropské ligy, to vše vytvořilo tlak na zkoušení různých herních variant obnoveného týmu a zkomplikovalo hledání optimální sestavy. Právě to bylo podle mého názoru hlavní příčinnou našich problémů. Pevně věřím, že kvalita našeho kádru i intenzivní práce celého týmu povede velmi rychle k hernímu i výsledkovému zlepšení,“ napsal předseda sparťanského představenstva.

Daniel Křetinský
Utkání 6. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Karviná, 10. září v Praze. Tomáš Rosický (zcela vlevo) se raduje se spoluhráči z úvodního gólu.

„Jsem přesvědčen, že jediným, kdo nám může v rychlém zlepšování zamezit, jsme my sami. Tedy v případě, že bude Sparta nejednotná a sparťané vzájemně neloajální. Snad tuto službu našim soupeřům neposkytneme.“ dodal Daniel Křetínský na závěr své výzvy.

  • 9Diskuse