Fotbalisté Arsenalu opět odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. | foto: Reuters

Krize Arsenalu pokračuje. Prohrál ve West Bromwichi, Čech kvůli zranění střídal

•   16:00aktualizováno  18:55
BIRMINGHAM - Fotbalisté Arsenalu pokračovali po vyřazení z Ligy mistrů v nepřesvědčivých výkonech i v domácí soutěži. V 28. kole Premier League prohráli na hřišti West Bromwiche 1:3 a mohou přijít o páté místo.

Guardiolovi Citizens náskok neudrželi, místo nich jde do čtvrtfinále LM Monako

Brankář Petr Čech v dresu Arsenalu zápas nedochytal, ze hry ho v průběhu prvního poločasu vyřadilo zranění nohy. Dvěma góly po rohových kopech se blýskl domácí stoper Craig Dawson.

Vedoucí Chelsea udolala gólem v závěru Stoke na jeho hřišti 2:1 a v čele tabulky má už třináctibodový náskok.

Do zápasu vstoupil lépe West Bromwich. Ve 12. minutě si Dawson naskočil na rohový kop Nacera Chadliho a hlavou poslal domácí do vedení. Odpověď Arsenalu přišla o necelé tři minuty později.

Manažer londýnského Arsenalu Arséne Wenger.
Smutní hráči Arsenalu

Granit Xhaka našel na hranici ofsajdu nepokrytého Alexise Sáncheze a nejlepší střelec soutěže pohodlně uklidil míč do horní poloviny brány. Pro Sáncheze to byl 18. gól v tomto ročníku Premier League, k tomu má na kontě devět asistencí.

Na konci prvního poločasu přišel nešťastný okamžik pro brankáře Čecha, jenž si při rozehrávce přivodil zranění nohy.

Výsledky 29. kola:

West Bromwich - Arsenal 3:1 (12. a 75. Dawson, 55. Robson-Kanu - 15. Sánchez)
Crystal Palace - Watford 1:0 (68. vlastní Deeney)
Everton - Hull 4:0 (90.+1 a 90.+4 Lukaku, 9. Calvert-Lewin, 78. Valencia)
Stoke - Chelsea 1:2 (38. Walters z pen. - 13. Willian, 87. Cahill)
Sunderland - Burnley 0:0
West Ham - Leicester 2:3
(20. Lanzini, 63. Ayew - 5. Mahriz, 7. Huth, 38. Vardy)
18:30 Bournemouth - Swansea

Čech ve hře ještě chvíli pokračoval, po zneškodnění dělovky Stevena Fletchera si ale vyžádal ošetření, po němž ho v bráně vystřídal David Ospina.

V 55. minutě odrazil kolumbijský brankář dloubáček za obranu jen k nohám Robsona-Kanua a velšský útočník po pouhých 75 vteřinách na hřišti skóroval. Největší šanci na vyrovnání měl v 66. minutě Danny Welbeck, ale jeho hlavička mířila do břevna.

Od nástupu trenéra Tonyho Pulise v lednu 2015 vstřelili hráči West Bromwiche téměř polovinu gólů po standardních situacích. To ukázala i 75. minuta, když se podruhé v zápase prosadil po rohovém kopu Dawson.

Arsenal prohrál na hřištích soupeřů třetí ligové utkání za sebou, West Bromwich naopak bodově zabral po dvou porážkách.

Chelsea urvala výhru v závěru

Dlouho to vypadalo, že zaváhá také Chelsea na půdě Stoke. Vedoucí celek Premier League se sice dostal zásluhou Willianova přímého kopu do vedení, před přestávkou ale srovnal z penalty Jonathan Walters.

Chelsea nedokázala v šestém ligovém zápase za sebou udržet čisté konto, přesto se nakonec radovala ze tří bodů, které zařídil v 87. minutě dorážkou po rohovém kopu Gary Cahill.

Obhájci titulu z Leicesteru pokračovali po odvolání trenéra Claudia Ranieriho ve vítězném tažení. Po výhře 3:2 na hřišti West Hamu mají sérii čtyř vítězných soutěžních utkání a posunuli se na 15. příčku.