18. prosince 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Křížův styl věštil malér, říká o zmizelém Paclík

Místopředseda ČMFS Miroslav Kříž. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda ČMFS Miroslav Kříž. | foto: ČTK

PRAHA Poslední informace o pohřešovaném Miroslavu Křížovi překvapila i vedení fotbalové asociace, jejímž byl zmizelý podnikatel místopředsedou. "Policie nás ale o ničem neinformovala," říká člen výkonného výboru Tomáš Paclík, který se stal po Křížovi majitelem plzeňské Viktorie.

LN Miroslav Kříž je prý mrtvý, policie vyšetřuje lidi kolem příbramského bosse Jaroslava Starky... Co si o tom myslíte?
Tyto věci jsem si přečetl pouze v novinách. Žádné jiné informace o tom ale nemám, takže je těžké se k tomu vyjadřovat. Mě osobně policie nekontaktovala za celou dobu, co jsem v Plzni.

LN Přesto, jak to na vás působí?
Těžko říct. Já ty lidi vůbec neznám. Tedy samozřejmě kromě pana Starky, kterého znám z fotbalového prostředí. Mohu si jen zprostředkovaně udělat obrázek z toho, co o podnikání pana Kříže vím z klubu. Když jsem viděl historii hospodaření, byl jsem zděšený. Styl podnikání pana Kříže byl pro mě málo pochopitelný. Šlo o velmi nestandardní operace.

VÍCE ZDE:

LN Co tím myslíte?
Byl to zvláštní styl nadměrného zadlužování. Jakási lehkomyslnost. Všechny smlouvy byly v příšerném stavu. Přesto si nemyslím, že by to souviselo s fotbalem. Měl plno jiných aktivit, které byly daleko většího rozsahu než fotbal.

LN Byly to smlouvy s kontroverzními subjekty?
To ani ne. Spíš mě překvapilo, že se zadlužoval obrovským způsobem, aniž by věděl, jak bude závazky splácet. Proto je také nesplácel. Platil nesmyslně vysoké úroky z dluhů. Smlouvy pro něj byly očividně nevýhodné, jako by u toho nepřemýšlel. Navíc se obklopoval podivnými lidmi, kteří nebyli ani pracovití, ani důvěryhodní. Trvalo rok, než jsme se s tím vypořádali.

LN Vy jste se ale přece znali...
To je pravda. Ale velmi povrchně. Považoval jsem ho za velkého podnikatele, který se pohybuje ve velkém byznysu. To, co jsem zjistil z Viktorky, můj názor na něj hodně změnilo. Jestli řídil i ostatní firmy stejně jako fotbal, mohlo to vést jen k velkému maléru.

LN Jak se takový člověk mohl stát místopředsedou svazu? To není dobrá reklama.
To je dobrá otázka. Tehdy jsem ale ve fotbale nepůsobil. Zvolili jej zástupci první a druhé ligy. Asi působil důvěryhodně. Ale máte pravdu. Český fotbal by kromě změn personálních potřeboval i změnu stylu. Nicméně si opravdu nemyslím, že by tahle věc s fotbalem souvisela.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.