Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kubíček: Starka mi vyhrožoval

Jiří Kubíček (vpravo) - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Kubíček (vpravo) - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA AKTUALIZOVÁNO - V dnešním pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál přiznal šéf olomouckého klubu a člen výkonného výboru ČMFS Jiří Kubíček, že mu bylo ze strany kolegy a šéfa Příbrami Jaroslava Starky vyhrožováno. Dále také ve dvacetiminutovém povídání obvinil některé členy z toho, že jim jde jen o moc, a že 27. června budou blokovat zvolení nového vedení Českomoravského fotbalového svazu.

Martin Veselovský si dnes do svého pořadu pozval kontroverzního šéfa klubu z Hané Jiřího Kubíčka. Ten se rozpovídal nejen o záležitostech ohledně nového kouče národního týmu, ale také o poměrech ve vedení ČMFS.

"Hodnotit, zda bylo zvolení Františka Straky správné nebo ne, mi týden po volbě nepřísluší. Každopádně i z této volby je jasné, jaké je rozdělení ve Výkonném výboru ČMFS (VV). Že je tu část, které jde především o moc a zisk - ta sedmičlenná Starkova a pak opozice, ve které jsem také já," řekl Radiožurnálu Kubíček a pokračoval dál.

"To, že jde Starkově skupině o moc je zjevné ze spousty faktorů. Jak je možné, že se výkonný výbor nedohodne na délce kontraktu pana Straky a na následné tiskové konferenci již pan Chvála, který za finance na svazu nezodpovídá řekne novinářům, na jak dlouho dobu by měl pan Straka u národního týmu působit? Této části VV jde o to, udržet Straku v čele národního týmu i pro kvalifikaci a zablokovat zvolení nového vedení svazu na valné hromadě 27. června. Jinak by jeho až potupná volba byla zbytečná," nebral si servítky olomoucký šéf.

Starkova reakce:

"Musím se jenom pousmát. Jirka Kubíček ztrácí nervy, ztrácí svoji moc... Samozřejmě je to nesmysl. On to dobře ví a sám nechápu, jak to vůbec mohl říct. Teď nevím, co na to mám říct, jestli ho mám dát právníkům a zažalovat ho. Ale můžu zodpovědně říct, že jsem nikdy, nikdy ani Jirkovi nevolal, za poslední nějakou dobu."

Starka mi vyhrožoval
"Když se podíváme, kdo za panem Strakou stojí, je jasné, o co jde. Pan Starka a ostatní chtějí dostat do reprezentace své hráče a ty následně výhodně prodávat," odpověděl na otázku redaktora Kubíček.

Nakonec došlo i na osobní rozbroje mezi Starkou a Kubíčkem. "Na pana Starku již ani nemám mobilní číslo. Vymazal jsem jej. Byl jsem s ním několikrát konfrontován. Jednalo se o případný olomoucký zájem o hráče Příbrami. Nedávno mi pak Starka osobně telefonicky vyhrožovol násilím," přiznal Kubíček.

Na dotaz, zda se nebojí o svou osobu Kubíček odvětil: "Nemám důvod. Prošel jsem si tím před dvěma lety, kdy mi bylo několikrát vyhrožováno a také Olomouci, že pokud jí budu nadále šéfovat, sestoupí. Nestalo se a já si ověřil, že když si budu stát za svými názory, tak i s jistými ústupky se nemám čeho obávat."

Na závěr dodal i to, koho by případně podpořil v roli nového šéfa svazu. "Mluvím o tom již čtyři roky a názor neměním. Pokud se Ivan Hašek vrátí do českého fotbalu a já tomu věřím, zvednu ruku pro něj," zakončil debatu Jiří Kubíček.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK - KLADENSKO

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz