Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kuckův agent: Juraj v zimě ze Sparty na sedmdesát procent odejde

Sport

  12:08
PRAHA - Za fotbalovou Spartu letos odkopal 46 zápasů – přidá příští rok Juraj Kucka další? Fanoušci se musí připravit, že z Letné už brzy zmizí. Pravděpodobnost, že slovenský reprezentant ve Spartě vydrží přes zimu, znovu poklesla. Nasvědčují tomu slova Kuckova agenta Emila Kovaroviče.

Palermo - Sparta (Kucka a Podaný). foto: ČTK

"Nakročeno k odchodu měl už v létě, ale z různých důvodů se tak nestalo. Teď je šance na jeho přestup vyšší. Podle mého odhadu kolem sedmdesáti procent," řekl LN Kovarovič.

DÁLE ČTĚTE

Po šedivých letech na sebe Sparta zásluhou povedeného podzimu v Evropské lize výrazně upozornila a rázem může začít sbírat nabídky ze všech stran. Poptávka po jejích hráčích sílí, což také dokládá přítomnost 23 pozorovatelů na středečním zápase s CSKA Moskva.

Rok 2010 v obrazech

Kromě Kucky se v přestupových spekulacích nejčastěji mluví o útočníkovi Bonym Wilfriedovi z Pobřeží slonoviny. V případě Kucky je ale přestupová stopa daleko žhavější, protože do vypršení smlouvy mu ve Spartě zbývá poslední rok. Pro klub jde možná o poslední příležitost, jak udělat opravdu výhodný obchod.

Jak vysoko nasadí český mistr částku pro vyjednávání? I 60 milionů korun se zdá letenskému vedení málo. "Naše požadavky u Kucky a Wilfrieda jsou vyšší. Oba jsou to reprezentanti, dostali se na nějakou cestu. máme zodpovědnost za jejich rozvoj," podotkl trenér Sparty Jozef Chovanec.

Italové si s nabídkou pospíší
Palermo - Sparta (Kucka a Brabec).
Navenek dává Chovanec najevo, že Sparta nemusí bezpodmínečně prodávat. "Nejsme pod tlakem a nemusíme stanovovat ceny." Kuckův manažer Kovarovič předpokládá, že finanční požadavky nebudou při jednáních zásadní překážkou. "O požadavcích Sparty zájemci vědí. Věřím, že najdou společnou řeč."

Během dvou let strávených v rudém dresu Kuckovo renomé výrazně stouplo. Kromě klubových výkonů se zapsal do povědomí jako jediný hráč z české ligy, který si letos zahrál na mistrovství světa.

List uchazečů o Kuckovy služby je proto nyní poměrně bohatý. Naposledy na něj podle britského listu Daily Mail přibyly Blackburn a Sunderland z Anglie. Ještě početnější je smečka z Itálie. Mluví se o Laziu Řím, Palermu nebo FC Janov. "Největší snaha přichází právě z Itálie. Z klubů mám informace, že Spartu osloví nejpozději v pátek," prozradil Kovarovič.

Lákají nenápadné posily
Než dají Kuckovi svolení k odchodu, chtějí mít ve Spartě rozmyšleno, jak se s jeho ztrátou vyrovnají. "Musíme počítat, že taková varianta může nastat, a zvažovat, jestli máme připravenou alternativu," připomněl Chovanec.

Jozef Chovanec

Během přípravy se počet hráčů v letenské kabině každopádně sníží kvůli nižšímu počtu zápasů, které Spartu na jaře čekají. Kromě odchodů plánuje Chovanec do konce roku přivést také několik na prvních pohled nenápadných posil. "Už se u nás ukázali dva hráči z Pobřeží slonoviny a po sportovní stránce jsem je doporučil."

Pokud se podaří dotáhnout všechny náležitosti, přijdou na hostování s opcí na přestup. Dorazí bez fanfár – stejně jako v minulosti třeba právě Kucka nebo Wilfried. Jak se ale ukazuje, strategie skromných nákupů se Spartě vyplácí.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat