13. dubna 2011 16:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kulišárna génia Messiho na Pjatova neplatila

Lionel Messi, Andrej Pjatov a Tomáš Hübschman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi, Andrej Pjatov a Tomáš Hübschman. | foto: ČTK

PRAHA/DONĚCK Dokonce i kouč Šachťaru Doněck Mirceu Lucesku prohlásil, že mít ve svém mužstvu Argentince Lionela Messiho, věhlasnou Barcelonu by jeho celek z Ligy mistrů vyřadil. A to přesto, že se nejlepší hráč fotbalové planety a přilehlých galaxií proti obraně ukrajinského mistra prosazoval jen stěží.

Dal jediný gól úterní odvety čtvrtfinále Ligy mistrů v Donbass Aréně. V dalších šancích se ale proti skvěle chytajícímu Andreji Pjatovovi fotbalový génius Lionel Messi neprosadil. Ani na Ukrajině, ani před týdnem na Camp Nou, kde Barcelona vyhrála 5:1. Ubránit tři poločasy Messiho tak, aby nevstřelil gól? Tím se může v posledních dvou letech pochlubit málokterý tým světa.

Velkou zásluhu na tom nese právě Pjatov. Jeho souboje s Messim ale nebyly jen na ostří nože. Naopak, ve scénáři byl prostor i na úsměvné a kuriózní momenty. Mladý Argentinec je známý tím, že tváří v tvář brankářům rád volí zakončení v podobě lobu. Na Pjatova "svůj patent" zkusil jak na Camp Nou, tak také v úterý. V obou případech ale neúspěšně.

A přestože dílčí úspěch ukrajinskému brankáři k ničemu nebyl, po obou situacích se na tvářích jak jeho, tak Messiho objevily šibalské úsměvy...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky