„Úplatky byly důležité kvůli udržení dobrých vztahů s jihoamerickou fotbalovou federací CONMEBOL,“ uvedl podle agentury AP před soudem Rodríguez, který měl v marketingové společnosti Torneos y Competencias na starost finance a vyplácení úplatků. Grondona, kterému byly peníze vypláceny pod přezdívkou „Papež“, podle něj dostal v roce 2013 minimálně tři miliony dolarů.
Minulý týden před soudem, který řeší rozsáhlou korupční kauzu ve vedení světové fotbalové federace FIFA, vypovídal také bývalý šéf společnosti Torneos y Competencias Alejandro Burzaco. Podle něj Grondona v roce 2014 dostal úplatek 15 milionů dolarů za zajištění vysílacích a marketingových práv. Někdejší člen výkonného výboru FIFA ve stejném roce zemřel.
Obvinění jsou také bývalý předseda jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL a šéf paraguayského svazu Juan Ángel Napout, někdejší předseda peruánské federace Manuel Burga a bývalý šéf brazilského fotbalu José Maria Marin. Dohromady měli dostat na úplatcích téměř 13 milionů.
Podle Rodrígueze byly peníze vypláceny prostřednictvím společnosti Full Play Group a úplatky pro Marina a současného předsedu brazilského svazu Marca Pola del Nera měly krycí název „brasileiro“. Oba funkcionáři si v roce 2013 měli za zajištění práv na mistrovství Jižní Ameriky přijít na 1,5 milionu dolarů.
Rodríguez, který s vyšetřovateli uzavřel dohodu o spolupráci, se před soudem rovněž přiznal, že po vypuknutí korupční aféry ve vedení světového fotbalu v roce 2015 zničil několik serverů, kde byly uložené informace o úplatcích. Všechny dokumenty podle něj také skartovali i zaměstnanci Torneso v kancelářích v Buenos Aires.
Podezření z korupce čelí i zástupci Kataru, kteří měli před volbou pořadatele mistrovství světa 2022 připraveno 15 milionů na úplatky jihoamerickým funkcionářům. Ve výpovědi to uvedl bývalý prezident kolumbijské federace Luis Bedoya.