21. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kvůli porodu opustil šampionát, spoluhráči se mu složili na soukromý tryskáč

Dánský obránce Jonas Knudsen při tréninku Dánů na MS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dánský obránce Jonas Knudsen při tréninku Dánů na MS. | foto: Reuters

PRAHA Velké gesto učinili dánští fotbaloví reprezentanti pro svého spoluhráče Jonase Knudsena po vítězném zápase proti Peru na mistrovství světa. Složili se na soukromý tryskáč, aby obránce mohl odcestovat domů a vidět svou novorozenou dceru.

Dánský fotbalista očekával, že k porodu dojde až po mistrovství světa.  Pětadvacetiletá Knudsenova manželka Trine však přivedla na svět dceru předčasně.

„Chápali jsme, že by Knudsen v tento moment měl být alespoň na chvíli doma. Vždyť v našem výběru je spousta otců. Jsme lidské bytosti stejně jako fotbalisté,“ vysvětlovala současná brankářská jednička Dánska Kasper Schmeichel.

„Jako otec si nedokážu představit, jak těžké to muselo pro Jonase být, když dostal zprávu o narození dítěte a byl daleko od rodiny. Chtěli jsme udělat všechno, aby mohl co nejdříve svou dceru vidět,“ popsal Schmeichel důvody, proč se bez váhání se svými spoluhráči složili Knudsenovi na letadlo.

14.června 2018 v 19:19, příspěvek archivován: 20.června 2018 v 20:41

Dánsko ve svém prvním zápase na MS porazilo v sobotním utkání Peru 1:0.

Knudsen, jenž hájí barvy anglického Ipswich Town, se k týmu znovu připojí v pondělí. Jeho spoluhráči do té doby odehrají čtvrteční zápas s Austrálií.

David Ako

Online reportáž | FOTBAL

Chelsea - Slavia
4:3
83
Žlutou kartu dostal Kepa (Chelsea)
Za zdržování.
82
Stoch dostal balon za vápnem a hned věděl co s ním. Opřel se do něj pravačkou, leč bránu překopl.
80
Willian potáhl míč směřem ke středu, aby mohl vysunout do křídla Azpilicuetu. Jemu se však pod nohy vrhl Bořil.

Najdete na Lidovky.cz