1. prosince 2011 19:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lafata dostal za 100 gólů odlitek svých nohou

David Lafata | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Lafata | foto: ČTK

JABLONEC Fotbalový kanonýr David Lafata se může kochat vystavenou kopií svých nohou, kterými si vystřílel členství v Klubu ligových kanonýrů za sto gólů v nejvyšší soutěži. Útočník Jablonce dnes obdržel neobvyklý dárek: odlitek vlastních chodidel.

Podobný už na jaře dostal Jan Nezmar z Liberce, Lafatův předchůdce mezi českými "stovkaři". A dočká se ho i Milan Baroš z Galatasaraye Istanbul, který gólovou "stovku" završil shodou okolností jako Lafata v sobotu.

Elitní střelce neobvyklým dárkem začal odměňovat pivovar Gambrinus, partner nejvyšší soutěže a také reprezentace. Jeden odlitek získá hráč, druhý poputuje do pivovaru, kde si jej mohou prohlížet návštěvníci.

David Lafata

V Jablonci dnes trvalo asi patnáct minut, než scénograf odlitek Lafatových chodidel, na nichž byly patrné velké otlačeniny a šrámy, vytvořil. Vzápětí jej nastříkal speciální krycí barvou. "Něco takového se v českém fotbale a v lize neděje každý den, chceme právě takové mimořádné události ocenit.

David Lafata je velkou oporou Jablonce a jedním z nejobětavějších a nejskromnějších hráčů. Dosažení magické mety mu moc přejeme," řekl manažer sponzoringu Plzeňského Prazdroje Jan Kovář. Baroš prý dostane svůj odlitek hned, jak se objeví v České republice.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?