Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Měl jsem pro Jarošíka příbor, smál se Latka

Sport

  19:03
PRAHA - Slávista Martin Latka čelil před utkáním se Spartou žertovným výpadům ze strany Jiřího Jarošíka, s nímž v minulosti působil v anglickém Birminghamu. Sparťan ho prý učil jíst příborem. "Když jsem pak dal gól, vzpomněl jsem si na jeho slova, ale pak jsem šel hned slavil s diváky," prozradil Latka, jenž gólem přispěl ke konečné remíze 1:1.

Fotbalisté Slavie oslavují branku Martina Latky foto: ČTK

Očekával jste, že se trefíte?
Doufal jsem v to. I proto jsem si na lavičku připravil příbor. Chtěl jsem si pro něj v rámci oslavy gólu přiběhnout. Jenže když jsem ho vstřelil, tu euforii jsem si vychutnal s fanoušky.

S čím jste do zápasu šli?
Chtěli jsme na sparťany vlítnout a pokusit se je zaskočit. Začátek se nám vyvedl, ale postupně jsme otěže zápasu ztráceli a Sparta byla lepší. Přečkali jsme jejich určitý tlak. Ale tušil jsem, že když budeme hrát podobným stylem, že to na 1:0 neuhrajeme.

ČTĚTE TAKÉ

Váš gol vypadal jako nacvičená situace. Šlo o ni?
Signál to byl, dva dny jsme se tomu věnovali. Myslím, že jsme byli nebezpeční ze standardních situací, ať už z autů, rohů nebo přímých kopů. Je škoda, že jsme nedali druhý gól, protože Bláža (Jan Blažek - pozn. red.) nebo já jsme to měli na hlavě.

Sparta byla při bránění nejistá...
Bylo to vidět hned od první standardky, takže jsme si říkali, že to všechno budeme cpát před branku. Třeba tam něco propadne nebo se odrazí. Je to lepší než hrát alibisticky dozadu.

Co říkáte na to, že vás osobně bránil Holek?
Bylo to lepší, než kdyby u mě stál Kweuke.

Kde se stala chyba u inkasovaného gólu?
K té první střele vůbec nemělo dojít, špatně jsme to tam pokryli. Ani nevím, jak jsme se tam poskládali, ale myslím, že tam byli hned dva hráči volní, a to je samozřejmě špatně.

Fanoušci vám hlasitě tleskali...
To je krásný. Pro každého fotbalistu je to úžasný pocit. Celý zápas jsem byl v euforii, takže jsem si to užíval.

Mrzí vás, že zápas nakonec dospěl k remíze?
Jsem zklamaný. Věřil jsem, že to dotáhneme. I pro lidi by to byl takový dárek, protože sezona je špatná. Kdybychom vyhráli derby, všichni slávisti by byli šťastní.

Sleduje dostihy o titul?
Jsem rád, že se na Spartu Liberec dotáhl a že je to takhle zajímavé. Těšá mě, že jsme sparťanům vzali dva body. Přál bych to Liberci. Myslím, že hraje i lepší fotbal, ale je před ním ještě dlouhá cesta.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!