3. června 2008 15:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lavička znovu do Sparty

Budoucí trenér Sparty Praha Vítězslav Lavička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoucí trenér Sparty Praha Vítězslav Lavička. | foto: ČTK

PRAHA Pětačtyřicetiletého kouče dnes uvolnil fotbalový svaz z funkce trenéra reprezentační jednadvacítky a jeho příchodu do letenského klubu už nic nebrání.

V nejbližší době Lavička podepíše se Spartou smlouvu. Vítězslav Lavička na trenérském postu nahradí Michala Bílka, který byl odvolán před koncem uplynulé sezony po prohře s Ostravou. Ve finále Poháru ČMFS a v posledním ligovém kole v Liberci Spartu dočasně vedl její prezident Jozef Chovanec.

Pro letenské šéfy byl Lavička od začátku volbou číslo jedna, jiného trenéra prý ani neoslovili. O jeho angažmá jednali už několik týdnů, ale uzavření smlouvy komplikoval fakt, že pětačtyřicetiletý trenér
vedl národní tým do 21 let. Výkonný výbor svazu však dnes schválil jeho odchod od jednadvacítky, kde ho střídá Jiří Kotrba.

"Cestě Vítězslava Lavičky do Sparty tak už nic nebrání, ale nejprve musíme podepsat smlouvu. Vše by mělo být vyřešeno v nejbližších dnech," uvedl sparťanský mluvčí Jakub Otava. Lavičkovým asistentem bude Michal Zach. Ve Spartě prožil Lavička velkou část hráčské kariéry. Posléze na Letné dělal asistenta Ivanu Haškovi a Jaroslavu Hřebíkovi, kterého na konci sezony 2001/2002 nahradil a tým krátce vedl jako hlavní trenér.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.