10. června 2008 18:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lehmann by měl odejít

Jens Lehmann, německá brankářská jednička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jens Lehmann, německá brankářská jednička | foto: AFP

MNICHOV Brankářská jednička německé reprezentace Jens Lehmann by měla po evropském šampionátu z týmu odejít a uvolnit místo mladším.

Osmatřicetiletému brankáři to vzkázal legendární Franz Beckenbauer. "Takový turnaj je vždycky dobrá šance k rozlučce s kariérou a zároveň začátku nové éry. Být trenérem, řeknu Lehmannovi, že by bylo dobré ji teď využít a odejít," řekl rozhlasové stanici Deutsche Welle Beckenbauer.

 Kouč německých mistrů světa z roku 1990 zároveň doporučil trenérovi Joachimu Löwovi, aby po odchodu Lehmanna svěřil post gólmanské jedničky Robertu Enkemu z Hannoveru, který má ve třiceti letech na svém kontě jen jeden reprezentační zápas. Beckenbauer by si prý raději nechal svůj názor pro sebe, ale bojí se Lehmannovy ctižádostivosti, a tak mu poradil přes média.

"Je příliš ambiciózní, myslím, že by nejraději jel i na mistrovství světa 2010," uvedl Beckenbauer na adresu gólmana, který letos přišel o místo v sestavě Arsenalu a těsně před Eurem přestoupil do Stuttgartu. Německou branku opanoval od roku 1998 Oliver Kahn spolu s Lehmannem. Kahn předloni s reprezentací skončil, přesto se za posledních deset let dostal do branky německého týmu někdo jiný jen v 15 zápasech.  

ČTK