James Vardy proměnil dva brejky a přiblížil Leicester k překvapivému titulu. | foto: Reuters

Leicester si udržel náskok 7 bodů. Ve Sunderlandu vyhrál díky dvěma gólům Vardyho

•   16:30aktualizováno  19:40
SUNDERLAND/PRAHA - Fotbalisté Leicesteru udělali další důležitý krok k zisku senzačního titulu v Premier League. Ve 33. kole vyhráli v Sunderlandu 2:0 a pět kol pře koncem ligy si udrželi sedmibodový náskok před Tottenhamem, který díky třem gólům během šesti minut rozdrtil Manchester United 3:0. Vardy zaznamenal v soutěži už 21 gólů a už jen jediný ho dělí od nejlepšího střelce soutěže Harryho Kanea.

Čech seděl opět jen na lavičce. Arsenal vedl 2:0, nakonec ale byl rád za remízu

Vardy se tak stal prvním hráčem Leicesteru od sezony 1984/85, který v nejvyšší soutěži pokořil metu dvaceti zásahů. Tehdy se to podařilo Garymu Linekerovi.

V 66. minutě přišel rozhodující okamžik. Drinkwater pasem z vlastní poloviny vyslal do úniku Vardyho, který ukončil 651 minut dlouhé čekání na gól.

Andy Carroll překonal gólmana Arsenalu Ospinu hned třikrát během deseti minut.
Norwich vs. Newcastle (radost domácích).

Poprvé od ročníku 2009/10 dokázali vstřelit dva angličtí fotbalisté 20 a více gólů v Premier League - vedle Vardyho se to povedlo také Kaneovi z Tottenhamu, který má na kontě zatím 22 zásahů.

Premier League - 33. kolo:

Sunderland - Leicester 0:2 (66. a 90.+5 Vardy)

Liverpool - Stoke 4:1 (50. a 65. Origi, 8. Moreno, 32. Sturridge - 22. Krkic)

Tottenham - Manchester United 3:0 (70. Alli, 74. Alderweireld, 76. Lamela).

V nastavení vyběhl brankář Mannone proti unikajícímu Vardymu, anglický forvard si jej ale obhodil a definitivně pojistil výhru „Lišek“.

„Skvělý zápas. Věděli jsme, že to bude těžké, ale zvládli jsme to. Je to další krok k tomu, čeho se snažíme dosáhnout,“ poznamenal hrdina zápasu.

Leicesteru se nedaří pouze v útoku, ale také v defenzivě. Gólman Schmeichel udržel 14. čisté konto v sezoně a „Lišky“ navíc poprvé v historii v nejvyšší soutěži neinkasovaly v pěti zápasech po sobě.

Sunderland čeká v závěrečné části sezony těžký boj o záchranu. Z osmnáctého místa ztrácí na Norwich čtyři body, má ale zápas k dobru. Právě s Norwichem se na jeho hřišti utká v příštím kole.

United uvízli v zácpě

Duel Tottenham - Manchester United začal s půlhodinovým zpozděním kvůli dopravní zácpě, v níž uvízl autobus s týmem hostů.

V prvním poločase neviděli fanoušci na stadionu White Hart Line jedinou střelu na branku, zato mezi 70. a 76. minutou se mohli hned třikrát radovat z gólu.

Nejprve si Eriksen připsal desátou asistenci v sezoně, když povedenou přihrávkou našel Alliho, jenž se s osmi trefami stal nejproduktivnějším anglickým záložníkem v této sezoně Premier League společně s Barkleym z Evertonu.

U dalších dvou branek byl čtyřiadvacetiletý záložník Lamela, který nejprve asistoval Alderweireldovi a následně sám přesně zakončil. Tottenham doma porazil United poprvé od května 2001.

Reds deklasovali Stoke

Liverpool se posunul na osmé místo po výhře 4:1 nad Stoke. Na Morenovu trefu z osmé minuty ještě zareagoval Krkic. Oba týmy skórovaly ze své první střely na branku v zápase.

Pak už ale úřadovali pouze domácí. Poprvé se v základní sestavě Liverpoolu objevil osmnáctiletý záložník Ojo a hned se prezentoval asistencí u druhého gólu „Reds“, který vstřelil Sturridge.

Anglický reprezentant se v sedmi ligových duelech proti Stoke podílel na stejném počtu branek: čtyři dal a na tři přihrál.

Definitivně potvrdil vítězství Liverpoolu Origi, který vstřelil dvě branky v jednom zápase anglické ligy poprvé. „Reds“ z posledních devíti domácích utkání prohráli pouze jediné, 17. ledna s Manchesterem United (0:1).