28. března 2008 23:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Letenský borec vydatně bušil. Ale bez knokautu

PRAHA Theodore Roosevelt kdysi prohlásil, že „člověk, který má jiné země rád stejně jako svoji vlastní, je na stejné úrovni jako člověk, který miluje jiné ženy stejně jako vlastní manželku“. Podobně jsou na tom i lidé, kteří na otázku „Komu fandíš?“ odpovídají: „Fotbalu.“

Ti si jistě v tomto kole přišli na své. Zejména boj o špičku tabulky motivoval přední týmy k fotbalové srdnatosti. (Jakožto sparťanský aristokrat jsem ochoten ocenit i prosté kmány.)

Železná garda nastoupila do boje s daleko větším nasazením než před týdnem. Jen je škoda, že se teplický sparingpartner začal potácet ještě před prvním gongem. A tak mistra, zejména v obraně, příliš neprověřil. Začíná to vypadat, že cizí zápasníci jezdí do sparťanského ringu s heslem „Hlavně nezemřít“. Letenský borec sice do protivníka vydatně bušil, ale pořádný knokaut mu neuštědřil. Levý hák dobrý, pravý rozpačitý. Výkon tak na 87 %. Přenesme se do světa fantasy: Michal Kadlec nedává gól; dal by ho někdo jiný? Brrr, strašidelná otázka! A přitom v jiném paralelním světě by to mohlo být přinejmenším 3:0.

Dobře ale vím, že příští kolo bude Mladá Boleslav „na ručník“, a to v naší dimenzi.

Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Martin Čejka, Lidové noviny