19. prosince 2012 18:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Liberec láká z Basileje bývalého reprezentanta Kováče

Český fotbalista Radoslav Kováč ještě v dresu West Hamu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český fotbalista Radoslav Kováč ještě v dresu West Hamu | foto: Reprofoto

LIBEREC Vedení fotbalového Liberce intenzivně jedná o možném příchodu bývalého reprezentanta Radoslava Kováče, který má opustit švýcarskou Basilej. Severočeši podle sportovního manažera Jana Nezmara už s Kováčem předběžně mluvili o podmínkách spolupráce. Klíčové ale bude, zda se Kováč vyváže ze smlouvy v Basileji, kde má ještě půlroční platný kontrakt.

Pak by totiž do Liberce třiatřicetiletý stoper odešel zadarmo. "Kdyby se to povedlo a Radek by se vyvázal ze smlouvy, bylo by to pro nás velmi zásadní. V tu chvíli by nám zbývalo domluvit se už jenom se samotným hráčem. Ale zatím to je v nedohlednu," řekl Nezmar, který na podzim ukončil hráčskou kariéru. I proto úřadující ligoví šampioni z Liberce nutně shání posilu do obranných řad a Kováč je nejvýše na seznamu možných posil.

Mistr Evropy do 21 let z roku 2002, který je v Basileji už dlouho mezi náhradníky, už prý dokonce v Liberci prošel lékařskou prohlídkou. "S Radkem jsme jeho působení u nás už předjednali, ale zatím jsme k definitivní dohodě nedospěli. Je to otázka dalších debat. Osobně bych byl šťastný, kdybychom jeho příchod dotáhli ještě před Vánocemi, ale u tak velkého transferu nečekám, že by se mohl takhle rychle uskutečnit," řekl Nezmar.

"Radek projevil zájem u nás působit, ale teď musíme stále respektovat fakt, že je pod smlouvou v Basileji," dodal Nezmar. Kováč, který v kariéře prošel Olomoucí, Spartou, Spartakem Moskva a West Hamem United a v roce 2009 ukončil kariéru v reprezentaci, ale podle všeho už s dalším působením v Basileji, kam zamířil loni v létě, nepočítá. Podle deníku Blick se už nedávno se spoluhráči oficiálně rozloučil na vánočním večírku.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?