Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lichtenštejnský tisk: Češi nezářili, ale zápas měli pod kontrolou

Sport

  10:51
VADUZ/PRAHA - Lichtenštejnská fotbalová reprezentace hrála na hranici svých možností, na efektivitu Čechů ale nestačila. Píše to ve svém komentáři k úternímu duelu kvalifikace mistrovství Evropy největší lichtenštejnský deník Liechtensteiner Vaterland. Čeští fotbalisté podle něj nepředvedli žádný zářivý výkon, zápas ale kontrolovali a zaslouženě vyhráli 2:0.

Lichtenštejnsko - Česko. foto: ČTK

Lichtenštejnci podle listu začali dobře, při svých šancích v úvodu utkání ale neměli štěstí. "Češi pak předvedli, co to znamená být efektivní. Poté co vedli 2:0, drželi hosté hru pod kontrolou a nechali míč i soupeře běhat," zhodnotil deník hru českého týmu.

Čeští fotbalisté podle něj k Lichtenštejncům včas přistupovali, nenechávali hře volný průběh a působili svěžejším, a především agresivnějším dojmem. "I ve zpracovávání míče měli hosté výrazně navrch nad hostiteli, kterým scházela drzost, kterou předvedli před čtyřmi týdny ve Skotsku," připomněl Liechtensteiner Vaterland těsnou prohru Lichtenštejnska 1:2 se soupeřem českého mužstva z minulého pátku.

U domácích hráčů list postrádal rovněž chytrost a moment překvapení, někteří z nich podle něj neukázali své možnosti. "Češi tak mohli relativně rychle svým agresivním způsobem hry partii kontrolovat," uzavřel Liechtensteiner Vaterland.

SPOKOJENÝ ROSICKÝ: Jsem rád, že dokážeme držet při sobě

Česká fotbalová reprezentace se zvedá ode dna, domnívá se její vůdce Tomáš Rosický. Reprezentační kapitán byl hlavním hnacím motorem v kvalifikačních utkáních se Skotskem a Lichtenštejnskem, přesto odjížděl zpět do Londýna s uspokojením, že ožilo celé mužstvo.

Rosický cítil po příjezdu na poslední dvojzápas velký tlak. Pokud by Bílkův výběr nezískal šest bodů, dostal by se pod obrovskou palbu kritiky, volalo by se po dalších změnách na lavičce i v kádru a národní tým by šel ještě více ke dnu.

Dvě výhry s celkovým skóre 3:0 sice ještě neznamenají návrat na dřívější pozice, ale podle kapitána jsou dobrým odrazovým můstkem. "Nejcennějším zjištěním kvalifikačního podzimu je fakt, že mužstvo je živé a že dokážeme držet pohromadě," svěřil se Rosický.

Všiml si, že pro řadu spoluhráčů znamenal poslední týden velké psychické zatížení. "Pro některé kluky to bylo po zápase s Litvou nesmírně náročné a už nyní jsme mohli být z kvalifikace vlastně pryč. Mnozí zažili zcela poprvé tak velké vypětí, kdy se hrálo o všechno, ale zvládli jsme to," uvedl třicetiletý fotbalista.

Lichtenštejnsko - Česko (Rosický v akci).

Sám si je vědom, že úterní duel ještě definitivně nenastartoval cestu zpět. "Řekněme si upřímně, že ten zápas nebyl měřítkem," podotkl k utkání, které přispělo k tomu, že se tým může znovu nadechnout a začít v klidu připravovat na jarní pokračování kvalifikace.

Rosický si prý ještě párkrát vzpomene na zápas se Skotskem. "Jistým měřítkem byl ten páteční duel. Španělé mají lepší techniku, zatímco my si zápas nedokážeme ulehčit. Naposledy tady ve Vaduzu - mohli jsme vstřelit třetí gól a mít klid, ale šance zahazujeme," připustil, že nevyzrálost mužstva je ještě znát.

Důležité podle něj bude, aby dobré věci měl český celek zažité nastálo a vylepšil se i v dalších činnostech. Pak by se mohl začít vracet do evropské špičky. "Musíme třeba držet lépe míč. Ale byly i dobré věci, třeba presink," vrátil se záložník Arsenalu k úternímu utkání, po němž ráno odletěl do Londýna.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

WOLIP s.r.o.
Mechanik měření a regulace

WOLIP s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Mohlo by vás zajímat