1. června 2016 16:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Lidové noviny připomenou fotbalové legendy. Od čtvrtka vychází seriál Češi na Euru

Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách. Vzdají... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách. Vzdají... | foto: Lidové noviny

PRAHA Ve čtvrtek začne jedinečný historický seriál Lidových novin z s názvem Češi na Euru. Projekt provede čtenáře příběhy českých i československých fotbalových hvězd, kteří se zúčastnili soutěže mezi lety 1960 až 2012. Každý den od až do soboty 11. června budou v deníku vycházet také unikátní fotografie.

Hned na prvním Euru v roce 1960 získali Češi bronz. O šestnáct let později pak český tým v Bělehradu vybojoval zlato. Za úspěchem tehdy stál legendární „vršovický dloubák“ Antonína Panenky. Jak se tehdy odměnili mocní fotbalistům za mimořádný výkon?

Triumfy i pády v podobě průřezu českou fotbalovou historií na mistrovství Evropy začne již ve čtvrtek 2. června připomínat unikátní seriál Lidových novin Češi na Euru.

Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách

Češi na Euru. Unikátní seriál Lidových novin o fotbalových legendách

Čtenáři si tak budou moct každý den, až do soboty 11. června, připomínat největší české hvězdy, fotbalové kuriozity a velké úspěchy i pády. Součástí každého dílu budou fotografie z mistrovství. Všichni čtenáři Lidových novin dostanou v každém vydání dárek v podobě velkoformátové dobové fotografie fotbalové reprezentace. Tématu se bude věnovat také speciální vydání magazínu Pátek, který vyjde 3. června.

Lidovky.cz