Gvardiol zajistil Lipsku remízu se City, Inter porazil oslabené Porto

Joško Gvardiol z Lipska (vlevo) slaví se spoluhráči gól proti Manchesteru City. foto: AP

Osmifinále Ligy mistrů má za sebou všechna první utkání. Fotbalisté Manchesteru City remizovali 1:1 v Lipsku. Na Mahrizův gól z úvodního dějství odpověděl ve druhém poločase stoper Gvardiol. V souběžně hraném utkání porazil Inter Milán 1:0 Porto, které se od 78. minuty potýkalo s vyloučením Otavia. Jedinou branku vstřelil střídající Lukaku v závěru. Odvety jsou naplánovány na 14. března.
  21:03aktualizováno  23:14

Manchester, který odehrál celý zápas bez střídání, šel do vedení z první vážné akce v 27. minutě. Grealish vystihl špatnou rozehrávku Schlagera a Mahriz střelou k tyči nedal Blaswichovi šanci. Alžírský reprezentant stylově oslavil úterní 32. narozeniny. Domácí po pauze výrazně přidali a v 70. minutě se dočkali srovnání, poté co se Gvardiol prosadil hlavou.

Lipsko neprohrálo ani čtvrtý domácí pohárový zápas s anglickými týmy. Obhájci anglického titulu, kteří usilují o šestý postup do čtvrtfinále LM po sobě, nedokázali zvítězit venku v pátém z posledních šesti soutěžních duelů.

Zápas Interu s Portem dlouho směřoval k bezbrankové remíze. V 78. minutě ale hostující záložník Otávio dostal druhou žlutou kartu a domácí oslabení soupeře využili. Lukaku, který po necelé hodině hry nahradil na hřišti Edina Džeka, nejprve hlavičkoval do tyče, ale z dorážky se už nemýlil.

Romelu Lukaku z Interu slaví gól proti Portu.

Italský celek, jenž ve skupině dvakrát zdolal i Plzeň, v soutěžích UEFA už v 11 domácích zápasech s portugalskými soupeři neprohrál a podesáté zvítězil. Porto našlo přemožitele poprvé od října po 22 duelech.