Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ligové vstupné už nebude diskriminovat hosty

Sport

  10:16
PRAHA - Domácím fanouškům rozdáme lístky zadarmo a hosté za ně zaplatí tři sta korun. Politice rozdílných cen bude možná už na jaře konec. Vedení fotbalového svazu si na včerejším Ligovém shromáždění lámalo hlavu, jak dosáhnout spravedlivých podmínek pro všechny návštěvníky ligových zápasů.

Bohemians Praha údajně rozdávali údajně domácícm fanouškům lístky na utkání zdarma. foto: Lidové noviny

"Cena za vstup na stadiony nesmí být diskriminačním prostředkem proti fanouškům hostů. Přesně tohle nechceme," zdůraznil Ivo Lubas, šéf soutěžního úseku ČMFS.

O problému se začalo mluvit po vyhroceném "klokaním" derby ze začátku měsíce. Bohemians Praha nastupující na Strahově údajně rozdávali domácím fanouškům den před utkáním lístky zdarma. Příznivci nenáviděného soupeře Bohemians 1905 z Vršovic, s kterým vedou vleklé spory o logo a jméno, platili za vstupné na stejný zápas tři sta korun. Nutno dodat, že vstup na všechny předchozí domácí zápasy "střížkovské" Bohemky nestál diváky ani halíř.

Ceny lístků: kolik stojí zápas fotbalové ligy?

FK Teplice               40 až 80 Kč
FK Jablonec          40 až 100 Kč
Baník Ostrava       60 až 160 Kč
Sparta Praha       100 až 360 Kč
Slavia Praha        150 až 550 Kč
Viktoria Plzeň        60 až 100 Kč
1. FC Brno               60 až 80 Kč
FK Ml. Boleslav     80 až 140 Kč
FK Příbram                      100 Kč
Bohemians 1905 140 až 200 Kč
Slovan Liberec      80 až 100 Kč
1. SK Kladno          60 až 100 Kč
Sigma Olomouc     50 až 100 Kč
1. FC Slovácko    100 až 160 Kč
Č. Budějovice     100 až 190 Kč
Bohemians Praha   0 až 300 Kč

"Víme, že ceny lístků závisí především na kvalitě a atraktivitě soupeře. Nemůžeme klubům v tomto ohledu příliš diktovat," připustil tiskový mluvčí Petr Svěcený, že svaz má při řešení netradiční záležitosti pouze omezené pravomoce.

Omezení nejdřív na jaře
Jak tedy podobnému nefér jednání do budoucna zabránit?

Vedení českého fotbalu má v této otázce jasno. Každý klub by před začátkem sezony předložil závazné rozpětí cen vstupného pro jednotlivé sektory stadionu, které by bylo společné pro příznivce hostů i domácích. "Sami si před každou sezonou nevratně určí výši vstupného," vysvětluje Lubas.

Řešení je zatím jen ve fázi návrhu. Zelenou by mohlo dostat až na příštím zasedání Ligového shromáždění. "Chtěli bychom, aby to začalo fungovat nejdéle na začátku příštího ligového ročníku. Ideální by ale bylo, kdyby pravidlo platilo už na jaře. Je však možné, že někdo přijde s ještě lepším návrhem," tvrdí Lubas.

Další rizikový test čeká Bohemians Praha v neděli. Kolik bude stát lístek na zápas se Spartou, však nikdo v klubu zatím neví. "Zavolejte ve středu, to bude jasno," vzkázal tiskový mluvčí Stanislav Sigmund.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!