13. září 2015 18:58, aktualizováno  21:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nepoučitelný? Limberský vstřelil gól a pár dní po nehodě slavil točením volantu

David Limberský z Plzně boural na pražském Smíchově opilý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Limberský z Plzně boural na pražském Smíchově opilý. | foto: ČTK

PŘÍBRAM/PRAHA Omlouval se, jak ho nehoda, při níž nabořil v opilosti svůj luxusní vůz, mrzí. Své chování označil za strašnou hloupost. Jenže dva dny nato si David Limberský znovu zavařil. Při utkání jeho Plzně v Příbrami vstřelil branku a při oslavě s úsměvem na tváři předváděl, že kroutí volantem.

Že šlo jen humorné gesto? Plzeňského obránce může i tak hodně mrzet. V současnosti je totiž s fotbalistou vedeno trestní řízení za to, že ve čtvrtek opilý na pražském Smíchově boural, utíkal před policisty a později jim nadával.

Klub mu v důrazném pohovoru napařil mastnou pokutu, zbavil ho funkce kapitána a pohrozil podmínečným vyloučením. „Mrzí mě to. Pro mé jednání neexistuje omluva,“ kál se fotbalista.

Jenže dobrotu sekat nezačal. „Tomu chyběl už jen půllitr. Nechápu,“ napsal na Twitter k Limberského gólové oslavě fotbalový reportér České televize David Kalous.

Obránci hrozí v krajním případě až tříleté vězení. Páteční prohlášení, v němž projevil nad činem lítost, sloužilo jako polehčující okolnost. Hloupým gestem si ale pověst zase pokazil.

Limberský se v zápase prosadil ještě jednou a Plzeň nakonec vyhrála 4:0. Po utkání ale na žádost klubu nepředstoupil před novináře.

Trenér Viktorie Karel Krejčí prý jeho oslavu neviděl. Vyjádřil se k ní jen spoluhráč Jan Kopic: „ Znám to. Když dáte gól, máte strašnou radost a někdy se nekontrolujete, co děláte,“

lsoLukáš Šonský

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz