Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Lístková loterie. Elitní kluby mají víc prodaných permanentek než míst, fanoušci se proti omezení bouří

Fanoušci Slavie foto: Slavia Fans

Byl to hektický poslední týden. Strach z rostoucího šíření nového koronaviru s sebou přinesl zpřísnění pro sportovní akce.
  9:14

Zatímco ještě na poslední kolo mohly kluby na své stadiony pustit polovinu lidí z celkové kapacity, což třeba na Spartě či Slavii znamenalo okolo 10 tisíc lidí, na to víkendové mohly do hledišť dmaximálně dvě tisícovky diváků.

Na horní povolený limit se dostalo na šesti místech, kde se odehrálo 5. kolo první ligy (souboj Českých Budějovic s Bohemians byl kvůli covidu-19 v jihočeském týmu odložen). Pouze v Teplicích a Pardubicích přišlo výrazně méně fanoušků, konkrétně 1311 a 857.

Na první pohled by se tak mohlo zdát, že žádný problém prvoligové celky řešit nemusí, opak je ale pravdou.

Prodej lístků před zápasy je téměř nulový, protože přednost dostávají permanentkáři.

A nejlepší trojice domácích celků – Sparta, Slavia a Plzeň – jich mají výrazně více, než je aktuálně povolená návštěvnost. Z tohoto tria nehrál doma jen lídr z Letné, který si dojel pro pátou výhru sezony do Příbrami (3:1).

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
Hráči Slavie se radují ze čtvrtého gólu, který dal Tomáš Holeš (třetí zprava).

„Aktuálně se teprve seznamujeme s výnosem ministerstva zdravotnictví a protokolem LFA (Ligová fotbalová asociace, která nejvyšší soutěž řídí). Nicméně je jasné, že máme bohužel problém. A že v tomto režimu nebude možné se na stadion bez sezonní vstupenky vůbec dostat,“ řekl pro Lidovky.cz a LN na konci minulého týdne Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

Slavia, která už včera odpoledne odletěla do Dánska k odvetě posledního předkola Ligy mistrů proti Midtjyllandu, i Plzeň se musely se situací popasovat už nyní.

V Edenu ji vyřešili tak, že přednost dostali ti permanentkáři, kteří nebyli na posledním domácím duelu s Příbramí. Vedení klubu ukázalo soudržnost s příznivci, když zůstala prázdná i klubová VIP lóže.

V Plzni se pak rozhodli, že kapacitu také nabídnou permanentkářům, ovšem tak, že ti si na rozdíl od sešívaných příznivců „zahrají ruletu v rychlosti“ na pokladně stadionu, nikoliv online v síti prodejce lístků.

Což se příliš nesetkalo s pozitivními ohlasy, které se bouřily proti tomu, že mají dodržovat vládní nařízení, ale přesto mají se stovkami dalších stát ve frontě.

Hněv se ale obecně nesl především na tvůrce omezení, tedy ministerstvo zdravotnictví. „Prymulo, zavři celoplošně hubu,“ vyjádřili před Edenem i během vítězného duelu se Slováckem (3:0) svůj názor příznivci Slavie...

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...