Zklamaný kapitán Liverpoolu John Henderson. | foto: Reuters

Liverpool prohrál počtvrté v řadě, tentokrát derby s Evertonem. V tabulce začíná výrazně ztrácet

•   21:05
Londýn - Fotbalisté Liverpoolu padli počtvrté za sebou, v 25. kole Premier League nestačili doma ani na Everton, kterému podlehli 0:2. Chelsea remizovala v Southamptonu 1:1. Čtvrtý tým tabulky udržel neporazitelnost pod trenérem Thomasem Tuchelem, byť po čtyřech výhrách zaváhal.

Ze čtyř liverpoolských porážek v řadě byly tři doma na Anfieldu: s Brightonem 0:1, s Manchesterem City 1:4 a naposled s Evertonem 0:2. Minule Liverpool prohrál v Leicesteru 1:3.

Zklamaný kapitán Liverpoolu John Henderson.
Juergen Klopp

Po příchodu německého kouče Chelsea remizovala s Wolverhamptonem, pak postupně porazila Burnley, Tottenham, Sheffield, Newcastle a probila se na čtvrtou příčku. Teď jí vítězná sérii skončila.

Southampton poslal do vedení po půl hodině hry z ojedinělé akce Takumi Minamino. Chelsea vyšel vstup do druhého poločasu a v 54. minutě vyrovnal Mason Mount z pokutového kopu. Hosté víc drželi míč, ale velké šance si nevytvořili. V 71. minutě londýnské mužstvo zachránilo břevno po hlavičce Jannika Vestergaarda. Domácí bodovali po šesti ligových porážkách a jsou třináctí.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Southampton - Chelsea 1:1 (33. Minamino - 54. Mount z pen.), Burnley - West Bromwich 0:0, Liverpool - Everton 0:2 (3. Richarlison, 83. Sigurdsson z pen.)