Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Liverpool padl s United a zažívá nejhorší start za sto let

16:30aktualizováno  17:37
Fotbalisté Liverpoolu prohráli s Manchesterem United 1:2 a v anglické lize dál čekají na výhru. Po pěti kolech mají na kontě pouhé dva body za remízy, což se jim naposledy stalo před 101 roky. Hosté naopak vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na druhé místo tabulku o bod za Chelsea.

Rafael a Van Persie slaví branku foto: Reuters

Skóre duelu dvou historicky nejúspěšnějších klubů anglické ligy otevřel minutu po přestávce přízemní střelou liverpoolský záložník Gerrard. V té době už jeho tým hrál v deseti, protože za ostrý zákrok na Evanse byl vyloučen záložník Shelvey, který ve čtvrtek dvěma góly rozhodl přestřelku 5:3 v Evropské lize proti Young Boys Bern.

Favorizovaní hosté ale na vyrovnání nečekali dlouho, s technickou střelou o tyč uspěl za pět minut bek Rafael. Duel pak deset minut před koncem rozhodl Van Persie, který proměnil pokutový kop, nařízený za sporný faul na Valenciu.