30. listopadu 2011 18:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Los Eura se blíží. Trenér Bílek si přeje Anglii

Michal Bílek na tréninku reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek na tréninku reprezentace | foto: ČTK

PRAHA Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek a její manažer Vladimír Šmicer mají jedno společné přání před pátečním slavnostním losováním mistrovství Evropy v Kyjevě. Oba chtějí, aby z druhého koše na český tým zbyla Anglie. Liší se ale už v názoru, koho by k němu měl svést los z prvního a třetího koše.

Zatímco Bílek by si z prvního přál spolupořadatele Polsko, Šmicrovi by se prý líbila konfrontace s Nizozemskem, proti kterému se sám na ME v Portugalsku v roce 2004 blýskl v památném utkání vítěznou brankou. Ta pak mužstvo vedené koučem Karlem Brücknerem posunula do čtvrtfinále. Ve třetím koši Bílek "pošilhává" po Řecku, či Chorvatsku, Šmicer zase po Švédsku.

Nasazení týmů

1. koš: Polsko, Ukrajina, Španělsko, Nizozemsko,

2. koš: Německo, Itálie, Anglie, Rusko,

3. koš: Chorvatsko, Řecko, Portugalsko, Švédsko,

4. koš: Dánsko, Francie, ČR, Irsko.

"Z prvního koše Nizozemsko, ze druhého Anglie, ze třetího Švédsko s Ibrahimovicem. To by byla skupina podle mého gusta, i když by rozhodně nebyla snadná," citovaly Šmicra internetové stránky fotbalového svazu. "Já mám trochu jinou volbu. Chtěl bych pořádající Poláky, tím je vlastně daná volba země, protože Polsko hraje skupinu ve Varšavě a ve Vratislavi. Pak bych bral také Anglii, ale ze třetího koše bych to viděl na Řecko nebo Chorvatsko," reagoval Bílek. "Nemyslím, že by vadilo, že v únoru hrajeme v Řecku přátelské utkání," dodal reprezentační kouč.

Bílek se Šmicrem se shodli v tom, že by se rádi vyhnuli konfrontaci s obhájcem titulu a zároveň světovým šampionem Španělskem, s nímž Češi dvakrát prohráli v kvalifikaci. Český tým před losem figuruje ve čtvrtém koši společně s Francií, Dánskem a Irskem, na které tak ve skupině narazit nemůže.

Česká delegace vyrazí do Kyjeva ve čtvrtek. V tamním Paláci umění se vedle Bílka a Šmicra objeví také nový šéf asociace Miroslav Pelta či generální sekretář Rudolf Řepka. Pelta s Řepkou se také už ve čtvrtek zúčastní slavnostní recepce v ukrajinské metropoli. Samotný losovací akt začne v pátek v 18:00.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.