28. června 2018 14:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Löw ven! 55 procent Němců si přeje jeho odchod z pozice trenéra reprezentace

Zůstane Joachim Löw u německého týmu i přes ostudné vypadnutí z MS? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zůstane Joachim Löw u německého týmu i přes ostudné vypadnutí z MS? | foto: ČTK/AP

BERLÍN Více než polovina fanoušků by podle ankety serveru t-online.de po ostudě na mistrovství světa v Rusku odvolala trenéra německé fotbalové reprezentace Joachima Löwa. Kouče obhájců titulu se po vyřazení už v základní skupině zastalo jen 33 procent příznivců.

Německo jako jeden z favoritů šampionát vůbec nezvládlo a po prohře 0:1 s Mexikem, šťastné výhře 2:1 nad Švédskem zakončilo skupinu senzační prohrou 0:2 s Koreou a skončilo v tabulce poslední. 

Zatímco Löw se k budoucnosti zatím nevyjádřil, 55 procent fanoušků v anketě by ho určitě odvolalo, nebo spíše odvolalo.

Naopak 33 procent by trenéra mistrů světa z roku 2014 u týmu nechalo, zatímco dvanáct procent dotázaných zůstalo neutrálních. 

Německý fanoušek nevěřícne přihlíží fotbalovému utkání mezi Německem a Jižní...
Emoce přemohly německé fanoušky na fotbalovém mistrovství světa.

Löw našel větší zastání u žen, kterých bylo pro jeho odchod od týmu 49 procent. Zatímco 61 procent mužů by kouče propustilo.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz