Vácha: Nizozemsko? Ostrý start do kvalifikace. Bude to speciální zápas

14:51
PRAHA - V přípravném zápase proti USA (0:1) odehrál fotbalový reprezentant Lukáš Vácha druhý poločas, který byl z českého pohledu vydařenější. Může tedy věřit, že v úterý proti Nizozemsku dostane šanci od první minuty.

Český reprezentant Lukáš Vácha (uprostřed) a Andreas Ivanschitz z Rakouska (vpravo). foto: MAFRA - Tomáš Frait

„Moc zápasů proti opravdu velkým týmům jsem neodehrál, takže by to pro mě byla tak trochu novinka, kdybych nastoupil,“ řekl.

Pamatujete si, kde jste sledoval památný zápas proti Nizozemsku na mistrovství Evropy 2004?
Byl jsem doma. Sledoval jsem to s tátou a se strejdou. Vybavuju si to docela přesně.

A co se vám tedy vybaví, když si na ten zápas vzpomenete?
Pavel Nedvěd... Byl to obrovský obrat, skvělý fotbal, výhra tři dva. Češi na tenhle zápas moc rádi vzpomínají.

Proti Nizozemsku bylo těch velkých zápasů víc. Berete tohoto soupeře jako speciálního?
Spíš je to pro nás hodně ostrý start do kvalifikace. Čeká nás bronzový tým mistrovství světa, který má obrovskou kvalitu. Ten zápas bude speciální ve všech směrech.

V čem je podle vás největší síla Nizozemska?
V ofenzivě. I když Robben má zdravotní potíže, tak pořád mají Sneijdera nebo Van Persieho, což jsou nadstandardní hráči, kteří jsou ve svých týmech lídry.

Ale Nizozemsko naposledy prohrálo 0:2 v přípravě s Itálií. Sledoval jste ten zápas?
Ano, ale ty dva góly a vyloučení jsem prošvihl. Bylo to na začátku a já jsem ten zápas zrovna hledal v televizi. Pak už se dá říct, že už se ten zápas jen dohrával. Nebyl tak otevřený, jako Holanďani předváděli na mistrovství světa.