Madrid slaví. Real remizoval s Bayernem 2:2 a je ve finále Ligy mistrů

22:40
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid potřetí za sebou postoupili do finále Ligy mistrů. Obhájce titulu v domácí odvetě semifinále remizoval 2:2 s Bayernem Mnichov a díky výhře 2:1 v úvodním duelu může usilovat o rekordní třetí triumf v prestižní soutěži po sobě.

Karim Benzema (uprostřed) slaví branku foto: ČTK

Hosté v Madridu vedli od třetí minuty po trefě Joshuy Kimmicha, za osm minut ale srovnal Karim Benzema, který po přestávce obstaral obrat. Bayern už pak jen srovnal díky gólu Jamese Rodrígueze. Německý šampion se mohl cítit poškozen výroky tureckého rozhodčího Cüneyta Cakira, jenž domácím odpustil nejméně jednu penaltu.

Mnichovanům nevyšla odveta za loňské vyřazení ve čtvrtfinále a počtvrté za posledních pět sezon Ligy mistrů skončili v semifinále. Real se ve finále v Kyjevě 26. května utká s lepším z dvojice Liverpool - AS Řím. První duel vyhráli doma „Reds“ 5:2, římská odveta se hraje ve středu.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Bayern Mnichov 2:2 (1:1)

Branky: 11. a 46. Benzema - 3. Kimmich, 63. Rodríguez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Göcek, Simsek (všichni Tur.). ŽK: Modrič, Lucas Vázquez, Varane, Casemiro (všichni Real). Diváci: 77 459. První zápas: 2:1, postoupil Real.

Real: Navas - Lucas Vázquez, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Modrič, Kovačič (73. Casemiro), Asensio (88. Nacho) - Benzema (72. Bale), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Tolisso (74. Wagner), Alcántara - Müller, Rodríguez (84. Martínez), Ribéry - Lewandowski. Trenér: Heynckes.