20. srpna 2010 15:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mafie pomocí pořadu o italském fotbale posílala vzkazy do vězení

V Miláně slaví triumf Interu v Lize mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Miláně slaví triumf Interu v Lize mistrů. | foto: Reuters

ŘÍM Populární pořad o italském fotbale na televizní stanici RAI pomáhal mafii posílat vzkazy zatčeným zločineckým šéfům. V rozhovoru pro agenturu ANSA to uvedl státní zástupce a odborník na organizovaný zločin Enzo Macri.

Mafie využívala pořadu Quelli che il Calcio a pomocí textových zpráv od fanoušků, které ve vysílání běžely na obrazovce, posílala vzkazy

do vězení.

"Samozřejmě že to je jen jeden způsob," řekl Macri. "Velmi často šlo o na první pohled obyčejné zprávy, ale ve skutečnosti to byly důležité informace pro šéfy," dodal s tím, že televizní stanice o zneužívání programu nevěděla.

Podle Macriho byly zprávy adresovány zhruba šesti stovkám zavřených mafiánských bossů. Ti jsou totiž drženi v samostatných celách a velmi často nesmí ani přijít do styku s ostatními vězni. Mimo jiné nemohou také používat mobilní telefony, přijímat ani odesílat zásilky nebo cokoliv nakupovat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz