2. května 2011 15:49, aktualizováno  19:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Majitel Slavie: Do středy vše vyřešíme a oznámíme

Miroslav Platil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Platil. | foto: ČTK

PRAHA Údajný majitel fotbalové Slavie Antonín Franc se v pondělí odpoledne znovu sešel s předsedou ČMFS Ivanem Haškem. Oznámil mu, že do středy bude pražský klub informovat veřejnost o tom, jakým způsobem hodlá řešit kritickou finanční situaci a hrozbu neudělení profesionální licence pro příští prvoligovou sezonu.

"Seznámil jsem pana předsedu s postupem věcí. Ty se mají tak, že nejpozději ve středu 4. května bude klub informovat na oficiální tiskové konferenci o řešení současné situace," uvedl po schůzce Franc. Slávističtí zástupci se s Haškem sešli už předminulý čtvrtek. Franc mu nastínil kroky, které hodlá udělat k záchraně klubu a v dalších dnech s ním byl údajně v telefonickém spojení.

DÁLE K TÉMATU

Na dnešní schůzce měl Franc podle pátečního vyjádření generálního ředitele Slavie Miroslava Platila seznámit svazového šéfa se jménem nového investora. Zda se tak opravdu stalo, nechce ani jedna ze stran do středy komentovat. "Více se veřejnost dozví nejpozději ve středu. Jsem rád, že mě pan Franc informoval," uvedl pro svazový web Hašek.

Slavii kvůli kritické finanční situaci hrozí, že nedostane licenci pro nejvyšší soutěž a bude přeřazena do třetí ligy. Klub musí splatit především asi desetimilionový dluh vůči hráčům, realizačnímu týmu a několika dalším subjektům, aby mohl startovat v příští ligové sezoně. O udělení licencí rozhodne licenční komise ČMFS ve čtvrtek.

Slavii by měla pomoci společnost Natland Group
Slavia navíc potřebuje co nejdříve uhradit závazek přes sto milionů korun bývalému majiteli klubu britské společnosti ENIC. Původně měl být splatný až do listopadu, ale nedávné rozhodnutí britského soudu původní verdikt zvrátilo. Očekává se, že nový investor by měl slávistické dluhy zaplatit.

Podle serveru iHNed.cz by měla Slavii pomoci investiční a finanční společnost Natland Group. Nejprve má klubu poskytnout 20 milionů korun na nejnutnější výdaje včetně dlužných mezd hráčům, další investice by pak měly následovat po auditu hospodaření ve Slavii.

"Mohu potvrdit, že jednáme s SK Slavia Praha o možnostech, jak situaci klubu řešit," uvedl mluvčí Natland Group Rostislav Starý. Vyjádření Slavie se ČTK nepodařilo získat.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.