Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitelé Liverpoolu zruší blokaci prodeje klubu

Sport

  14:17
LONDÝN - Majitelé liverpoolského fotbalového klubu Tom Hicks a George Gillett dnes podle vyjádření svých právníků zruší blokaci prodeje, kterou na jejich žádost vyslovil soud v Texasu. Podle agentury AP to však neznamená, že se Hicks a Gillett vzdali svých snah o zastavení transakce, kterou považují za podvod.

Liverpool FC - West Bromwich Albion (Fernando Torres a Dirk Kuyt) foto: Reuters

Na koupi klubu je přitom už několik dnů s jeho vedením dohodnuta americká společnost NESV, jež vlastní například slavný baseballový celek Boston Red Sox. Prodej za 300 milionů liber (asi 8,4 miliardy korun) odsouhlasilo v minulém týdnu tříčlenné vedení liverpoolského klubu v čele s ředitelem Martinem Broughtonem, americkým majitelům se ale částka zdála příliš nízká.

Více čtěte

Představitelé NESV se nyní obávají, že se Hicks pokusí prodat svůj podíl společnosti Mill Financial, která přislíbila splatit liverpoolské dluhy a za 100 milionů liber postavit pětinásobným vítězům Ligy mistrů nový stadion.

Právě dnes vyprší Liverpoolu lhůta, v níž má zaplatit 200 milionů liber dluhu Royal Bank of Scotland. Pokud by se tak nestalo, mohl by klub přejít pod nucenou správu, po čemž by podle pravidel Premier League následoval automatický odpočet devíti bodů.

Dallaský soud se dnes sejde ve 14:00 SELČ. Podle čtvrtečního vyjádření britského soudu však celý případ nemá se státem Texas žádnou souvislost a rozhodnutí tamního soudu jej nemůže ovlivnit. Britský soud proto doporučil, aby se Hicks s Gillettem podřídili a do dnešní 17. hodiny prodej klubu uznali.

Autor:

Mohlo by vás zajímat