3. prosince 2008 11:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Manchester City nabízí za Casillase 4 miliardy korun

Pepe a Iker Casillas (vpředu) mají zatím dobrou náladu. Nezmrzne jim dnes večer úsměv na rtech? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pepe a Iker Casillas (vpředu) mají zatím dobrou náladu. Nezmrzne jim dnes večer úsměv na rtech? | foto: ČTK

MANCHESTER Fotbalový klub Manchester City chce získat brankáře Realu Madrid Ikera Casillase. Za mistra Evropy španělskému klubu podle fotbalistova agenta údajně nabízí 150 milionů eur (asi 3,9 miliardy korun) a roční plat 13 milionů eur.

O nabídce informoval Casillasův agent Luis Garcia Abad v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Cadena SER. Manchester City, který se poté, co klub koupila finanční skupina z Abú Zabí, postaral nákupem Brazilce Robinha z Realu za 42 milionů eur o rekord britského fotbalu, se o Casillase zajímal už před třemi měsíci.

Tehdy prý bylo jeho vedení ochotné zaplatit za Casillase 120 milionů eur, což je podle brankářovy smlouvy s "Bílým baletem" minimální částka, za kterou ho může klub prodat. Sedmadvacetiletý gólman si pak měl ročně vydělat 12 milionů.

Španělský reprezentant odmítl, a tak před deseti dny přišel Manchester City s novou nabídkou. Realu je ochoten za jeho brankářskou jedničku zaplatit o 30 milionů eur víc a o další milion zvedl i Casillasův roční plat. Kapitán španělské reprezentace si navíc může sám zvolit délku smlouvy.

Podle Abada se však ani jedna nabídka nedostala k šéfům Realu Madrid, protože Casillas odchod z "Bílého baletu" striktně vyloučil.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.