20. listopadu 2015 13:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bučet na hymnu Ligy mistrů se smí. Manchester City vyvázl bez trestu

Fanoušci Manchesteru City. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Manchesteru City. | foto: Reuters

NYON Fotbalový Manchester City nebude nijak potrestán za bučení svých fanoušků během hymny Ligy mistrů před říjnovým domácím zápasem se Sevillou. Disciplinární komise UEFA řízení s lídrem anglické ligy zastavila.

Příznivci City na stadionu Etihad dávali najevo nesouhlas s Evropskou fotbalovou unií, která bohatý manchesterský klub v minulosti několikrát potrestala za porušování finanční fair play.

Generální sekretář UEFA a kandidát na prezidenta FIFA Gianni Infantino už dříve prohlásil, že fanoušci mají právo bučet, na co chtějí. „Bučí na svůj tým, na soupeře i na hymnu Ligy mistrů. Nesmí nás to urážet. Musíme se snažit dělat věci stále lépe a dokázat lidem, že nám na fotbalu záleží,“ uvedl Infantino.

Bučících fanoušků se ještě před vynesením verdiktu zastal Vincent Kompany, kapitán Manchesteru City. „Hymna Ligy mistrů přeci není nic posvátného,“ tvrdil belgický reprezentant. „UEFA může dělat, co chce, ale pokud lidé cítí, že je správné takto jednat, tak na to mají právo. Jak jinak by to měli dělat?“

Před posledním utkáním Manchesteru City v Lize mistrů na půdě Sevilly nechtěli někteří fanoušci přidělávat svému klubu další problémy a při hymně alespoň vytáhli papírové cedule s nápisem “BOO".

Příznivcům anglického týmu se na UEFA nelíbí více věcí. Jedná se například o nárůst korupčních kauz, do kterých je podle posledních informací zapleten i prezident asociace Michel Platini. Dále protestují proti postihům pramenícím z Financial Fair Play. Ta trestá bohaté kluby za přílišné utrácení. Do loňské sezony tak třeba právě Manchester City musel zapsat na soupisku pro Ligu mistrů méně hráčů.

Fanoušci lídra anglické ligy také stále nelibě nesou, že jim byl v minulém ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže zamezen přístup na utkání na půdě CSKA Moskva.