Manažer Manchesteru City Pepe Guardiola slaví.

Manažer Manchesteru City Pepe Guardiola slaví. | foto: ČTK/AP

Aktualizováno

Manchester City odčinil porážku s Chelsea, Tottenham zachránil výhru v nastavení

•   15:40aktualizováno  18:34
Manchester - Fotbalisté Manchesteru City v 17. kole anglické ligy porazili Everton 3:1 a odčinili první porážku z minulého zápasu s Chelsea. Nejméně do neděle se tak vrátili na první místo před Liverpool. Tottenham porazil Burnley 1:0 gólem v nastaveném čase. Wolverhampton si poradil 2:0 s Bournemouthem a přeskočil ho v tabulce. Leicester potřetí v řadě nevyhrál, na hřišti Crystalu Palace podlehl 0:1.

„Citizens“ udeřili hned z první vážnější šance. Mina odkopl míč od své brány přímo k soupeři, Sané následně našel za obranou Gabriela Jesuse a ten obstřelil padajícího Pickforda. Mladý Brazilec se v lize prosadil poprvé od října a po 487 minutách hry.

Domácí mohli zvýšit těsně před pauzou, Pickford ale Mahrizovu dělovku zblízka vyrazil. Manchester tak přidal další branku až chvíli po změně stran, po další asistenci Saného se hlavou trefil znovu Jesus.

V 65. minutě zápas zdramatizoval přesnou hlavičkou Calvert-Lewin, na víc už se ale „Karamelky“ nevzmohly. Naopak o čtyři minuty později pojistil vítězství domácích dalším gólem hlavou střídající Sterling. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly si devátou domácí výhrou udrželi stoprocentní bilanci na stadionu Etihad, Everton nevyhrál počtvrté v řadě.

Favorizovaný Tottenham se dlouho nemohl přes urputnou obranu Burnley prosadit. I přesto, že držel míč na kopačkách 70 procent hracího času a soupeře přestřílel 15:4.

„Kohouti“ se nakonec dočkali až v nastaveném čase druhé půle a mají jistotu, že i po 17. kole zůstanou třetí. Kane zpracoval v pokutovém území míč a předložil ho do běhu Eriksenovi, který prostřelil Harta.

První gólový okamžik utkání Wolverhamptonu s Bournemouthem přišel ve 12. minutě po velké chybě hostů v rozehrávce. K míči se dostal Jota, který našel před prázdnou bránou zakončujícího Jimenéze.

Hosté mohli vyrovnat po hodině hry, ale Stanislas trefil pouze břevno. V nastaveném čase pak pojistil výhru domácích z brejku střídající Cavaleiro. Wolverhampton se po třetím vítězství za sebou posunul na sedmé místo.

O druhé domácí výhře Crystalu Palace v sezoně rozhodl jediný gól z 39. minuty. Milivojevič napřáhl z dálky a jeho střela zapadla k pravé tyči Schmeichelovy branky. Od ligového debutu za londýnský celek vstřelil srbský záložník už 16. gól, žádný z jeho spoluhráčů jich za tu dobu nedal víc.