Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Manchester City otočil zápas na CSKA. Vyhrál 2:1

20:18aktualizováno  23:04
MOSKVA - Fotbalisté Manchesteru City v Lize mistrů otočili zápas na hřišti CSKA Moskva a po dvou gólech Sergia Agüera zvítězili 2:1. Angličané ve skupině D ztrácejí tři body na suverénního obhájce trofeje Bayern Mnichov, který ve 3. kole deklasoval Viktorii Plzeň 5:0.

CSKA Moskva - Manchester City. Agüero slaví gól. foto: Reuters

Hvězdou středečního programu byl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který pomohl čtyřmi góly k drtivé výhře Paris St. Germain 5:0 nad Anderlechtem Brusel. Real Madrid ve šlágru porazil oslabený Juventus Turín 2:1, dvakrát se prosadil nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo.

City a CSKA byly před utkáním v podobné situaci, protože oba porazily Plzeň a prohrály s Bayernem. Ruský tým absolvoval LM poprvé ve své Chimki Areně. První domácí zápas se Západočechy se kvůli nevyhovujícímu trávníku hrál v Petrohradu.

CSKA začal dobře a ve 32. minutě ho poslal do vedení Tošič po přiťuknutí Hondy. Hosté se však rychle oklepali a za deset minut zásluhou Agüera otočili skóre. Argentinský útočník nejprve vyrovnal po Silvově akci a tři minuty před pauzou přidal druhý zásah hlavou po přihrávce Negreda.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho tak zvládli historicky první zápas s ruským protivníkem, v této sezoně LM vyhráli podruhé venku a nakročili k premiérovému postupu do vyřazovací fáze LM.

PSG jasně triumfovalo v Bruselu a ve skupině C má na kontě tři výhry a skóre 12:1. Ibrahimovic své představení odstartoval v 19. minutě, další branku přidal za pět minut, hattrick zkompletoval ve 36. minutě a po hodině hry se dvaatřicetiletý útočník prosadil počtvrté. Předtím se ještě trefil další forvard hostů Cavani. Anderlecht zůstává bez bodu i vstřeleného gólu.

Real si udržel stoprocentní bilanci, přiblížil se postupu ze skupiny B a navnadil se na sobotní ligové El Clásico s Barcelonou. Madridský trenér Carlo Ancelotti také zvládl první souboj se svými někdejšími svěřenci.

Na stadionu Santiaga Bernabéua se Ronaldo poprvé trefil už ve čtvrté minutě po Di Maríově přihrávce. Ve 22. minutě sice vyrovnal pohotovou dorážkou Llorente, ale za sedm minut vrátil Realu vedení Ronaldo z penalty, které předcházel faul Chielliniho na Ramose. Hvězdný Portugalec vede tabulku střelců LM se sedmi góly.

Nepovedený večer obránce Chielliniho předčasně skončil tři minuty po změně stran, když za zákrok na Ronalda dostal červenou kartu. Juventus nenapravil úvodní dvě remízy a propadl se na třetí příčku za Galatasaray. Istanbulský tým doma porazil FC Kodaň 3:1.

Reprezentační záložník Tomáš Hübschman musel v sestavě Šachtaru Doněck překousnout debakl 0:4 v Leverkusenu. Ukrajinský mistr v této sezoně LM poprvé nebodoval. V utkání se dvakrát prosadil kanonýr Kiessling, jednou skórovali Sam a Rolfes z penalty.

Do čela skupiny A se vyhoupl se sedmi body Manchesterem United po domácí výhře 1:0 nad San Sebastianem. Baskický celek, za který si už ve druhé minutě vstřelil vlastní gól Martínez, utrpěl třetí porážku.

Výsledky 3. kola Ligy mistrů

• Skupina A: Manchester United - San Sebastian 1:0 (1:0) Branka: 2. vlastní I. Martínez. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).
    Bayer Leverkusen - Šachtar Doněck 4:0 (1:0) Branky: 22. a 72. Kiessling, 50. Rolfes z pen., 57. Sam. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).
    Tabulka:
    1. Manchester United 3 2 1 0 6:3 7
    2. Leverkusen 3 2 0 1 8:5 6
    3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 3:5 4
    4. San Sebastian 3 0 0 3 1:5 0
  • Skupina B: Real Madrid - Juventus Turín 2:1 (2:1) Branky: 4. a 29. z pen. Ronaldo - 22. Llorente. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 48. Chiellini (Juventus).
    Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 3:1 (3:0) Branky: 10. Melo, 38. Sneijder, 45.+1 Drogba - 88. Claudemir. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).
    Tabulka:
    1. Real Madrid 3 3 0 0 12:2 9
    2. Galatasaray Istanbul 3 1 1 1 6:9 4
    3. Juventus Turín 3 0 2 1 4:5 2
    4. FC Kodaň 3 0 1 2 2:8 1
  • Skupina C: Anderlecht Brusel - Paris St. Germain 0:5 (0:3) Branky: 17., 22., 36. a 62. Ibrahimovic, 52. Cavani. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).
    Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1) Branky: 83. Cardozo - 29. Domínguez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).
    Tabulka:
    1. Paris St. Germain 3 3 0 0 12:1 9
    2. Olympiakos Pireus 3 1 1 1 5:5 4
    3. Benfica Lisabon 3 1 1 1 3:4 4
    4. Anderlecht 3 0 0 3 0:10 0
  • Skupina D: CSKA Moskva - Manchester City 1:2 (1:2) Branky: 32. Tošič - 34. a 42. Agüero. Rozhodčí: Hategan (Rum.).