Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Chelsea nezaváhala, snadno porazila Stoke a ligu vede o bod

Petr Čech

16:13aktualizováno  21:04
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem porazili v anglické lize na domácím hřišti Stoke 3:0 a vedou tabulku o bod před druhým Liverpoolem. Na ten naopak bod ztrácí Manchester City, který zdolal Southampton 4:1. Oba pronásledovatelé "Blues" však mají zápasy k dobru. Liverpool jeden, "Citizens" dokonce dva. Manchester United zvítězil na hřišti Newcastlu 4:0 a vystřídal na šestém místě Tottenham, který má však také utkání k dobru.

Frank Lampard (s míčem) slaví vstřelenou branku. foto: Reuters

V brance Chelsea se i přes kritiku po zápase Ligy mistrů s PSG objevil Petr Čech a připsal si patnáctou nulu v sezoně. Jeho spoluhráči otevřeli skóre ve 32. minutě, kdy se po centru Nemanji Matiče prosadila podruhé v dresu Chelsea zimní posila z Basileje Mohamed Salah.

Po změně stran pak druhou branku přidal Frank Lampard, který přesnou dorážkou napravil své zaváhání při pokutovém kopu. Skóre uzavřel o jedenáct minut později technickou střelou z hranice vápna Brazilec Willian.

Manchester City vedl už od třetí minuty, kdy Jose Fonte fauloval v pokutovém území Edina Džeka a penaltu proměnil střelou k levé tyči nejlepší kanonýr domácích Yaya Touré. Byla to jeho 18. trefa v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo

Manchester City - Southampton 4:1 (3. Touré z pen., 45.+1 Nasri, 45.+4 Džeko, 81. Jovetič - 37. Lambert z pen.)

Aston Villa - Fulham 1:2 (70. Holt - 61. Richardson, 86. Rodallega)

Cardiff - Crystal Palace 0:3 (31. a 88. Puncheon, 71. Ledley)

Hull - Swansea 1:0 (39. Boyd)

Newcastle - Manchester United 0:4 (39. a 50. Mata, 64. Hernández, 90.+3 Januzaj)

Norwich - West Bromwich 0:1 (16. Amalfitano)

Chelsea - Stoke 3:0 (32. Salah, 61. Lampard, 72. Willian).

V 26. minutě přišla pro hosty další nepříjemnost, protože po pádu na pravou nohu opustil hřiště na nosítkách se zraněným kolenem nejlepší střelec klubu Jay Rodriguez. Anglický reprezentační útočník možná přijde o start na mistrovství světa.

Další penaltová situace krátce po půlhodině hry znamenala vyrovnání. Faul Pabla Zabalety v šestnáctce potrestal Rickie Lambert. Hostující útočník se v dresu Southamptonu trefil z penalty už po jedenatřicáté, nemýlil se ani jednou. "Saints" se zároveň stali prvním týmem od října 2011, který na Etihad Stadium proměnil pokutový kop.

Jenže v nastavení prvního poločasu domácí vstřelili během tří minut zásluhou Samira Nasriho a Edina Džeka dvě branky a pojistku přidal v závěru střídající Stevan Jovetič, jenž byl tou dobou na hřišti necelé tři minuty.

Manchester United v lize zvítězil podruhé za sebou a čtyřmi góly se pozitivně naladil na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov. Dvěma brankami se o to postarala lednová posila z Chelsea Juan Mata. Španělský záložník se v dresu nového klubu nemohl devět zápasů prosadit, v posledních dvou se však trefil třikrát.

Ve druhém utkání po sobě skóroval také Javier Hernández, poslední branku přidal v nastaveném čase Adnan Januzaj. Newcastle v lize prohrál potřetí v řadě.

Fotbalisté West Bromwiche zvítězili na hřišti Norwiche 1:0, jediný gól zařídil v prvním poločase francouzský záložník Morgan Amalfitano. Český útočník Matěj Vydra nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 70 minut.