Liverpool smetl Tottenham a díky ztrátě Chelsea jde na první místo

15:54aktualizováno  20:38
Anglická fotbalová Premier League má po 32. kole nového lídra. Liverpool doma deklasoval 4:0 Tottenham a poskočil před Chelsea, která překvapivě prohrála 0:1 s Crystalem Palace. Ve šlágru Manchester City remizoval 1:1 na hřišti Arsenalu.

Fotbalisté Liverpoolu slaví další gól v síti Tottenhamu foto: ČTK/AP

První Liverpool 71 bodů, druhá Chelsea 69 bodů, třetí Manchester City 67 bodů a dva zápasy k dobru, čtvrtý Arsenal 64 bodů. Fotbalová liga v Anglii je po dvaatřiceti kolech pořádně zašmodrchaná.

Změna na prvním místě nastala kvůli překvapivé porážce Chelsea, která nestačila na Crystal Palace. Ten vyhrál 1:0 - jediný gól zápasu si nešťastně do vlastní sítě vstřelil obránce Terry.

VÍCE K TÉMATU

"Vyhrát titul? Myslím, že teď už je to nemožné. Muselo by se sejít hodně výsledků, abychom přeci jen skončili první," řekl trenér José Mourinho ohledně mistrovských ambicí Chelsea.

Před londýnský tým, za který nastoupil český brankář Čech, se v neděli odpoledne dostal Liverpool, který čeká na titul od roku 1990. Na první místo se posunul díky výhře 4:0 nad Tottenhamem.

Do vedení se dostal už ve druhé minutě po vlastním gólu Kaboula. Po necelé půlhodince zvýšil skóre Suárez, jenž si připsal 29. branku v ligovém ročníku. Po přestávce potvrdili vítězství Coutinho a Henderson.

Luis Suárez slaví další gól v síti Tottenhamu

Naopak Manchester City zůstal za Chelsea. Přestože po gólu Davida Silvy vedl, nakonec s Arsenalem "jen" remizoval 1:1. O vyrovnání se v 53. minutě postaral Flamini.

V dresu Arsenalu odehrál celý zápas kapitán české reprezentace Rosický a dostal žlutou kartu.

Přestože se City na první místo nevyhouplo, v boji o titul má stále nejlepší pozici ze všech. Na Liverpool sice ztrácí čtyři body, ale má k dobru dva zápasy (proti Sunderlandu a Aston Ville).

Boj o evropské poháry nevzdává Manchesteru United, který porazil 4:1 Aston Villu. A to přesto, že od 13. minuty prohrával.

Na začátku zápasu se nad stadionem United objevilo letadlo, které za sebou táhlo obří nápis "Wrong One - Moyes Out". Na tuto akci proti trenérovi Davidu Moyesovi se složili nespokojení fanoušci, kterým vadí špatné výsledky v tomto soutěžním ročníku.

Vzkaz pro trenéra Moyese od fanoušků United vlající za letadlem

Skotský kouč má však stále ještě své podporovatele. Podle agentury Reuters mnoho přítomných příznivců Manchesteru United na letadlo pískalo...

I oni však museli ve 13. minutě trpět, když se trefil hostující Westwood a Aston Villa se ujala vedení. V tu chvíli to nevypadalo, že by United mohli přerušit sérii tří domácích zápasů v lize bez vítězství.

Loňský mistr se však brzy zvedl - ještě v prvním poločase skóre dvěma góly otočil útočník Rooney, jenž v tomto ligovém ročníku zaznamenal už patnáct gólů. Po přestávce obrat dokonali Mata a v nastaveném čase Hernández.

Další český reprezentant Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche proti Cardiffu a v deváté minutě asistoval Dorransovi, jenž zvýšil na 2:0. Jeho tým však vedení neudržel a nakonec jen remizoval 3:3.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Manchester United - Aston Villa 4:1 (20. a 45. z pen. Rooney, 58. Mata, 90.+1 Hernández - 13. Westwood), Crystal Palace - Chelsea 1:0 (52. vlastní Terry), Southampton - Newcastle 4:0 (45.+1 a 89. Rodriguez, 49. Lambert, 70. Lallana), Stoke - Hull 1:0 (62. Odemwingie), Swansea - Norwich 3:0 (30. a 38. De Guzmán, 75. Routledge), West Bromwich - Cardiff 3:3 (2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90.+4 Bifouma - 30. Mutch, 73. Caulker, 90.+5 Möller Dähli), Arsenal - Manchester City 1:1 (53. Flamini - 18. Silva), Fulham - Everton 1:3 (71. Dejagah - 50. vlastní Stockdale, 79. Mirallas, 87. Naismith), Liverpool - Tottenham 4:0 (2. vlastní Kaboul, 25. Suárez, 55. Coutinho, 75. Henderson).