Kanonýr Manchesteru United Wayne Rooney slaví gól do sítě fotbalistů Fulhamu

Kanonýr Manchesteru United Wayne Rooney slaví gól do sítě fotbalistů Fulhamu | foto: ČTK

Manchester United vládne Anglii. Ligu vede o osm bodů

•   17:38
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United porazili Queens Park Rangers 2:0 a díky osmému vítězství za sebou opět zvýšili svůj náskok v čele anglické ligy. Druhý Manchester City dnes prohrál s Arsenalem 0:1 a jeho ztráta činí už osm bodů. Arsenal si upevnil třetí místo, na němž si vytvořil dvoubodový náskok před Tottenhamem.

United se dostali do vedení z kontroverzního pokutového kopu Wayna Rooneyho v 15. minutě. Rozhodčí po minimálním kontaktu zřejmě chybně odpískal penaltu a vyloučil kapitána QPR Shauna Derryho, faulovaný Ashley Young byl navíc předtím v ofsajdu. Rooney vstřelil už 30. gól v této sezoně.

Nedělní zápasy 32. kola

Manchester United - QPR 2:0 (15. Rooney z pen. 68. Scholes), Arsenal - Manchester City 1:0 (87. Arteta).

Náhradní brankář hostů Radek Černý strávil zápas na lavičce a na slavném Old Traffordu sledoval výborný výkon svého konkurenta Paddyho Kennyho. Ten zmařil favoritovi řadu šancí, nejlepší zákrok předvedl proti osamocenému Rafaelu da Silvovi, jehož střelu zblízka srazil na břevno. Podruhé ho až v 68. minutě zdálky propálil Paul Scholes.

Arsenal zcela ovládl začátek zápasu proti City a v úvodní čtvrthodině nepůjčil soupeři míč. Mohl jít do vedení, jenže po rohovém kopu Artety mířil Vermaelen jen do břevna. V dresu domácích byl hodně vidět kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, který odehrál celé utkání.

Postupem času měl více ze hry Manchester City, pokus Balotelliho zastavil na brankové čáře Gibbs a hlavičku Agüera vytáhl na roh Szczesny. Domácí hned třikrát trefili konstrukci branky, nakonec ale gól dali. Po hodině hry hlavičkoval do pravé tyče Van Persie, čtvrthodiny před koncem trefil levou tyč Walcott. Nakonec se Arsenal dočkal v 87. minutě, kdy z hranice vápna mířil přesně k tyči Arteta. V poslední minutě dostal druhou žlutou kartu Balotelli po faulu na Songa a byl vyloučen.